Thonë se ajo është fituesja e festivalit, reagon Elvana Gjata një ditë pasi kënga e saj u…

Një ditë më parë, u publikuan në kanalin zyrtar të RTSH në Youtubë këngët pjesëmarrëse.

Fillojnë të “dridhen” politikanët shqiptarë, edhe 9 ditë hapen dosjet e para. Sot pritet të zgjedhet ‘koka’ e hetimeve

Edhe 9 dite edhe eshte gati struktura qe do hetoje korrupsionin e zyrtareve te larte..

Tërmeti ‘fundos’ 30 inxhinierët dhe ndërtuesit e parë. Ja ç’po ndodh, prokuroria ka bërë gati…

Po leviz dicka lidhur me pergjegjesit e demtimeve pas termetit te 26 nentorit. Prokuroria e.

U dorëhoq dhe i shpëtoi vetingut, ja motivi që fshihte gjyqtarja e dosjeve të bujshme. Sot pritet që asaj…

Gjyqtarja Liljana Baku ka paraqitur dorëheqjen në Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe gjatë ditës së.

Shi e borë, temperaturat ulen me 5 gradë. SHMU nxjerr njoftimin e rëndësishëm, nga nesër…

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon që vlerat e presionit të ulët dhe masat ajrore të paqëndrueshme.

LAJM I FUNDIT/ Oh Zot çfarë dhimbje këtë mëngjes, 5-vjeçari humb jetën në aksident. Ja ku ka ndodhur

Në aksin rrugor Elbasan- Peqin, mjeti tip “Fiat” me drejtuesen shtetasen K.L., 51 vjeçe ,.

Skenari i frikshëm, e paralajmëron inxhinieri. Ja ç’po ndodh në Durrës, nëse bie një tërmet tjetër…

Inxhinieri, Agim Seranaj ngre alarmin për mënyrën se si është bërë inspektimi i ndërtimeve të.

Lajm i fundit/ Ngjarje e rëndë në Lezhë, sapo ndodhi

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur sot në fshatin Tale në Lezhë, ku një.

Pi.këlluese/ “Ah, e ëmbla jonë Esielë, çfarë t’iu thoja syve të lotuar…”, mesazhi the.rës i mësueses

Një prej ikjeve më të dhi.mbshme të tërmetit katastrofik i 26 nëntorit ishin edhe 30-vjeçarja.

E bu.jshme nga Maqedonia e Veriut: Na ndani nga Shqipëria, më mirë një se asnjë

Shqipëria është në mesin e një halli të madh të prodhuar nga tërmeti tragjik i.