Profesori i njohur i sizmologjisë: Është e provuar, ja kur parashikohet tërmeti i radhës!

Profesori i sizmologjisë, Shyqyri Aliaj, ka qenë sot i ftuar në emisionin “Open” në Top.

Çfarë po bën Rama me ligjin KÇK?! Lëvizjet e fundit, pse po rezulton se Kryeministri po ‘harron’…

Ligji i famshëm kundër kokave të kr.im.it të lidhur me qeverinë dhe oligarkët që ndajnë.

Investigimi i plotë/ Ja provat, “kavalishenca ku humbi jetën kryekomisari e pabanueshme që më 21 shtator”

Shtëpia e Pushimit në Durrës, ku humbi jetën kryekomisar Bajram Hajdarmataj më 26 nëntor, ka.

Post tërmeti/ Lubonja, i ash.për me kryeministrin, ka edhe një ‘paralajmërim’ për Luljeta Bozon

Analisti i njohur, Fatos Lubonja, teksa po fliste për situatën e krijuar në vend pas.

VIDEO/ “Turp, turp!”, një protestë i prish festën Ramës dhe Veliaj, habit me reagimin kryeministri

Kryeministri Rama dhe kryebashkiaku i Tiranës Veliaj ishin sot në sheshin Skënderbej në ceremoninë e.

Një ide e jashtëzakonshme, në famullinë e Durrësit Betlehemi ndërtohet me copa nga mbetjet e 26 nëntorit

Mund te cilësohet pa frike si Betlehemi me i veçante i Krishtlindjeve te ketij viti..

Kishte qenë ‘dru’ nga al.kooli/ Ja reagimi i të moshuarit kur mësoi se vr.au të riun në Kavajë

Zbardhen detaje nga dëshmia e autorit të v.r.asjes në Kavajë. Mësohet se 60-vjeçari Xhevdet Lecini.

VIDEO/ E urdhëroi të lyente shkallët, ja si tallet serish Rama me Veliajn

Kryeministri Edi Rama ka serish i shoqëruar nga Erion Veliaj dhe ka vizituar një prej.

Vijon ‘loja’ e Voltana Ademit me socialistët në Shkodër, ja ç’ndodh nesër në Këshill Bashkiak

Këshilli bashkiak nis t’i marrë kompetenca titullares së bashkisë Shkoder Voltana Ademi. Nuk kishte ndodhur.

Çfarë po ndodh kështu?! Tjetër vik.timë, hidhet nga kati i katërt gruaja, vd.es në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para gjysëm ore në Tiranë. Bëhet me dije se.