Vijon ‘loja’ e Voltana Ademit me socialistët në Shkodër, ja ç’ndodh nesër në Këshill Bashkiak

Këshilli bashkiak nis t’i marrë kompetenca titullares së bashkisë Shkoder Voltana Ademi. Nuk kishte ndodhur.

Çfarë po ndodh kështu?! Tjetër vik.timë, hidhet nga kati i katërt gruaja, vd.es në vend

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para gjysëm ore në Tiranë. Bëhet me dije se.

Një apel kryeprokurorit/ U shkatërruan 145 ndërtesa që i legalizoi, po ky Artan Lame ku është zhdukur?!

Zoti Prokuror i Përgjithshëm, Olsian Çela; nxirre këtë batakçi nga “vrima” ku është futur/ Drejtori.

Tra.gjedia/ I vetmi i mbijetuar i familjes, vjen lajmi i madh nga Italia për Ramë Lalën

I vetmi i mbijetuar nga familja Lala në tragjedinë e 26 nëntorit, Ramë Lala, është.

Si po tallen me njerëzit…/ Rama u ofron familjeve që i janë rrënuar banesat aq sa i kushton oxhaku te sarajet

Sipas tregut të materialeve të ndërtimit dhe kostos së fuqisë punëtore; thuhet se me kaq.

Inxhinierja e famshme ka një ide, ja ç’duhet bërë me rindërtimin e banesave që janë ndërtuar pa respektuar kodet

Profesoresha e inxhinierisë, e njohur këto ditë e fundit për deklaratat e saj për tërmetin.

Ja dokumenti/ E tme.rrshme, kri.mi.nale se si shteti fshehu faktin se Pallatet e Thumanës u dëmtuan që  në tërmetin e 2018-s

Në ndihmë të hetimit, për shkaqet e tragjedisë me 26 viktima në Thumanë; por edhe.

E FUNDIT/ Aksident i rëndë, makina merr zvarrë këmbësorin, vd.es në vend

Pasditen e sotme, një aksident i rëndë rrugor i ka marrë jetën një 60-vjeçari. Ngjarja.

Tom Doshi, Dako, Llalla…/ 14 shqiptarë nuk shkelin dot në SHBA”, ‘kërcënon’ Pompeo

Sot, në Ditën Ndërkombëtare Kundër Korrupsionit, Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, theksoi se Shtetet.

Super shifra e mbledhur/ Elvis Naçi habit në mbledhjen në Kryeministri, ja angazhimi i jashtëzakonshëm

Drejtuesi i fondacionit Firdeus, Elvis Naçi, ka marrë pjesë në mbledhjen e Komitetit të Rindërtimit,.