Turqia i dërgon ndihma Spanjës dhe Italisë, ja cfarë shkruhet tek pakot

Turqia i ka dërguar produkte të ndihmës mjekësore Spanjës dhe Italisë, dy vendet që janë.

“Shmangni brumërat, shtojnë sasinë e sheqerit në gjak”, 48-vjeçari i shëruar nga koronavirusi dëshmon si e ndihmoi kurimi nga specialisti i bimëve mjekësore

Specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja në një bisedë përmes ‘Skype’ me ‘News24’ dhe emisionin.

Ministria jep të dhënat: Ja sa shkon numri i të prekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë ka informuar sot për të dhënat e reja nga koronavirusi në vend..

Humb jetën i riu shqiptar, kishte dalë nga spitali pasi tamponi i parë e kishte nxjerrë të shëruar

Një 28-vjeçar shqiptar ka vd.ekur në shtëpinë e tij në Itali, pak ditë pasi kishte.

Edi Paloka skeptik: Nuk u besoj shifrave të të prekurve që raportohen nga qeveria, duket sikur vendosen në Surrel

Nënkryetari i PD Edi Paloka thotë se shifrat që raporton qeveria për të infektuarit me.

Kishim frikë se mos nuk pranonin’, Rama flet për Canale 5: Nuk mund të rri secili në shtëpi, na thanë në aeroport…

Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e djeshme ka pasur një lidhje direkte me edicionin e lajmeve.

Nis sot, ja procedura si të aplikoni për “pagën e luftës” ; Vetëm një e treta e të punësuarve në biznes të vogël përfitojnë

Nga data 1 prill ka nisur aplikimi i subjekteve të vogla, me qarkullim deri në.

Lajm i trishtë, koronavirusi i merr jetën gazetares së njohur

Gazetarja dhe producentja e CBS-së, Maria Mercader ndërroi jetë në moshën 54 vjeçare si pasojë.

Gazetarja shkodrane jep lajmin e trishtë: Tre shqiptarë kanë humbur jetën në New York nga ko.ronavirusi, mes tyre dhe një 29-vjeçar

Shqiptarët në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kryesisht ata që nuk kanë as dokumente.

“Ai në mes është baba im, po rrezikon jetën e tij”, si e ndjeu DJ Vik Kraja infektimin e të atit, doktori i njohur u shtrua sot në spital

Ditën e sotme është dhënë lajmi i trishtë se mjeku që u rikthye në shërbim.