VIDEO e fr.ikshme/ Ko.ronavi.rusi po bën namin,  por shikoni se ç’ndodh në Shëngjin

Ko.rona.virusi nuk i ndal. Pushuesit mbërritën që të premten për fundjavë në Shëngjin. Shëtitjet përgjatë.

Në faqen e OSBE publikohet deklarata e Ramës, jep mesazhin e fortë: U vr.anë pa mëshirë…

Nën cilësinë e drejtuesit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, Kryeministri i Shqipërisë.

Çpo ndodh kështu?! Një vatër e rre.zikshme në Berat, merren masat urgj.ent, të gjithë bëjnë…

Edhe në qytetin e Beratit është përke.qësuar situata. Rastet me Covid-19, në Drejtorinë e Shëndetit.

VIDEO tragj.ike/ Brenda spitalit shqiptar të COVID-19, lu.fta mes jetës dhe vde.kjes

Në Kosovë situata e përballjes me ko.ronaviru.sin po pë.rkeqësohet fri.kshëm. Në QKUK dhe spitalet publike.

Deklarata bo.mb.ë e Pëllumb Piperos, tregon studimin e fri.kshëm: Covid nuk po sillet normal, ja ç’po ndodh

Mjeku i njohur infeksionist Pëllumb Pipero ka bërë një deklaratë shumë të fri.kshme. Sipas tij.

“Po kaloj ditë të vështira”. Kreu i PD Roskovec bën njoftimin prekës: Miq, dashamirës, unë jam…

Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Rroskovec, Gëzim Caushi ka konfirmuar lajmin se është.

AL.ARM/ Kuj.des mund të keni ngrënë dhe ju nga ky mish, ata e shitën por ishte i infektuar…

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot. Bëhet me dije se dy persona nga fshati.

COVID i pamëshirshëm/ Gazetari i njohur shqiptar merr sot lajmin tragjik: Nuk arriti të…..

Një ngjarje tragjike është shënuar në familjen e gazetarit Berat Buzhala. Ka qenë vetë ky.

“Nuk kisha ndërmend ta shisja shtëpinë, por…” Pandeli Majko zbulon arsyen që e detyroi të marrë vendimin pa kthim: Ishte siguria për…

Ministri për Diasporën Pandeli Majko me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, zbulon.

“Kam qenë kundër, por…”. Pas Bratajt, del Pipero, ç’ka ndodhur? Del me thirrjen e fortë se duhet urgjent që ne të…

Pak pas thirrjes së shefit të urgjencës kombëtare për mbajtjen e maskës, edhe mjeku i.