E mbani mend aktorin aq të dashur të dhjetra filmave shqiptarë? Ja pse ndihet ai me fat

KoKo Fest në këtë edicion të shtatë  nderoi me çmimin e Karrierës aktorin dhe regjisorin.

“Çfarë aktori! Dhe sa gjynah që i qëlloi të jetonte kur jeta shqiptare ishte…”

HOMAZH NDREK LUCA hyn tek korifejtë e kinemasë sonë, prej kohës kur bardhezi ishte jeta.

Vuajtjet e saj mos i kaloftë njeri/ Jeta e vështirë e Tinka Kurtit pasi djali i vetëm v.diq (nostalgji)

Tinka Kurti eshte nje nga aktoret me te dashura per shqiptaret. Ne vitin 2018 ajo.

Luftoi për dy vite me sëmundjen e rëndë, vjen lajmi i rëndësishëm për të madhin Mirush Kabashi

Ka qenë jo pak tronditës lajmi që aktori i madh i skenës shqiptare, Mirush Kabashi,.

Këngëtarja shqiptare humb betejën me Covid, djali i saj rrëqeth me dedikimin

Një postim rrëqethës ka bërë sot djali i këngëtares së njohur shqiptare që humbi jetën.

Kujtimet e Eqrem Bej Vlorës, takimi i tij me ministrin e Brendshëm Telat pashën: Më priti ftohtë, por në mënyrë korrekte!

Shkëputur nga libri: “Eqrem Bej Vlora, Kujtime – 1885 – 1925”, shkruar më 1930 A.

“Enver Hoxha vdektë sa më shpejt!”/ Letrat anonime që alarmuan Sigurimin e Shtetit, si e gjeti fëmija pusullën

Në një lulishte të Tiranës, me 4 korrik 1978, një fëmijë kishte gjetur një letër.

“Më duket habi akoma që nuk do ta takoj më. Dreqi vetëm mund ta dijë, pse Gjergji dhe Luiza duhet të vuanin ca goditje nga ato më të tmerrshmet”

“Sot viti dëgjova lajmin e pabesueshëm të ikjes nga kjo botë të Gjergjit, Xhuvanit. Gjergji.

Tragjedi për aktoren e njohur, gjen djalin e saj të v.dekur në shtëpi

Aktorja e njohur turke, qe beri per vete edhe shqiptaret, Hümeyra Akbay është tronditur nga.

I bëri skulpturën Vaçe Zelës, artisti Arben Bajo i prekur nga COVID në gjendje të rëndë, kolegët bëjnë thirrje: Duhet një dhurues gj.aku

Artistet kane dale me nje apel te forte per ti ardhur ne ndihme kolegut te.