U bë thirrje të vaksinohej pa radhë që t’i shpëtonin jetën, vjen lajmi për shkrimtaren Mira Meksi

Shkrimtarja dhe perkthyesja e njohur Mira Meksi eshte vaksinuar jashte radhe. Lajmin e ben me.

E diela e mallkuar! Bota e kinematografisë shqiptare në zi, Covidi i merr jetën regjisorit dhe skenaristit të mirënjohur

Botes se kinematografisë iu shua nje tjeter yll… Covid i ka marre jeten në moshën.

“Kohë për ‘tërbim’”- Monika Stafa: Kur lajmëroi se nuk do shkruante më, Kadare vjen në këto rrëfime duke na treguar historinë e jashtëzakonshme të…

MONIKA STAFA Në historinë e letërsisë së shekullit XXI, Ismail Kadare është shkrimtari më i.

Covid i mori jetën, postimi i fundit i gazetares Luka: Sot Eva dhe Redi dalin pozitiv, duhet të rris forcat që t’u jap kurajo

I trishtë ishte lajmi i sotëm për ndarjen nga jeta të gazetares së njohur, Zenepe.

Arti në zi, ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari shqiptar

Këngëtari i njohur, Rifat Kida ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. Lajmin e ka bërë të.

Ndarja nga jeta e gazetarit të njohur, reagon Sokol Balla: Duhet të mbajë zi gazetaria, me të vdἰq…

Ndarja nga jeta e gazetari amerikan të njohur në mbarë botën, Larry King, si pasojë.

E trishtë, Covid shuan legjendën e kinematografisë që aq shumë e deshëm

Covid i ka marrë jetën në moshën 90-vjevare legjendës së kinematografisë Rémy Julienne. I famshmi.

Iliro-Paganet dhe Sfidat e Krishtërimit në Shqipëri, mbresa nga libri i Gjon Frani Ivezaj

Mbresa nga libri Iliro-Paganet dhe Sfidat e Krishtërimit në Shqipëri Me Profesorin e nderuar Gjon.

Çmimet “Kult 2020” sërish sjellin përplasje, Rita Gjeka nuk i kursen replikat e ashpra me organizatorët

Çmimet “Kult 2020” janë bërë sërish objekt përplasjesh mes të nominuarve dhe drejtuesve të kësaj.

Arti në zi, ndahet nga jeta aktori dhe regjisori i shquar shqiptar

Është ndarë nga jeta aktori dhe regjisori i njohur shqiptar, Dhimitër Orgocka. Ai ndërroi jetë.