E veshur në të zeza, zëri i saj p.ushton sallën. Luiza Xhuvani rikthehet në skenë pasi humbi bashkëshortin (ja fotot)

E veshur në të zeza, Luiza Xhuvani ecën drejt skenës, me sharmin e pacenuar, ndez.

Përcillet në dhe të huaj! Mikesha e aktores së ndjerë: Telefonata pak ditë para se të merrja lajmin, i shoqi më tha Zana, nuk është mirë…Moss

Aktorja e mirënjohur shqiptare, Shpresa Bërdëllima, e cila u nda nga jeta pak ditë më.

“Të f.rikshme ato që dëgjoj për festivalin e RTSH-së. Kemi parë burra që masturbohen me këngëtaret që sjell Vera”

Të revoltuar, indinjuar dhe jo vetëm, kompozitorja Diana Ziu dhe bashkëshorti i saj, regjisori dhe.

Arti në zi/ Ndahet nga jeta aktori i njohur i teatrit

Është ndarë nga jeta aktori i teatrit të Durrësit, Josif Koci. Lajmin e ka bërë.

“Vera po drejton me një falsitet, por mua nuk më gënjen dot”, shpërthen keq sërish Diana Ziu: Ç’thuhet korridoreve për Elvana Gjatën

Kompozitorja e njohur, Diana Ziu, ka vijuar sulmet ndaj Vera Grabockës, pasi kënga e saj.

“Teatri Migjeni” feston 70-vjetorin

E diela e 3 Nentorit do të jetë e veçantë për institucionin më të rëndësishëm.

Kinematografia humb një tjetër regjisor të njohur, ja emri i tij

Kinematografia botërore ka humbur një tjetër regjisor të njohur. Robert Evans është ndarë nga jeta.

Ndarja nga jeta e aktores shqiptare, prej vitesh l.u.ftoi me sëmundjen e rëndë, iku nga skena para 30 vitesh, ja ç’i ndodhi këto kohë

Nje dite me pare, te dielen e 27 gushtit, u nda nga jeta aktorja e.

“Edhe muret kanë veshë ”, një film dokumentar për viktimat e komunizmit, regjisori: Si lindi ky projekt

“Edhe muret kane veshë ” të regjisorit Ervin Kotori vjen si një bashkëpunim mes artistes.

Ka kundër edhe shtetin/ Misioni i dom Nikë Ukgjinit, si një prift vetëm po shpëton pasuri tonat kombëtare

Atë që do të duhej ta bënte shteti, sërish po e bën i vetëm një.