Bota e kinemasë në zi, aktori 41-vjeçar gjendet i v.arur në banesë

Bota e artit ndodhet në z.i sot, pasi u mesua lajmi se Federico Palmieri, aktori.

Lajm i fundit/ Humb jetën aktorja e njohur

K.i.nematografia boterore ka marre nje lajm te t.rishte. Nje tjeter aktore humb b etejen me.

Momentet e dh.imbshme kur mbërrin trupi i Gjergj Xhuvanit, në Rinas familja nuk mban dot l.otët

Me l.ot e me dh.imbje te madhe ne zemer e priten kete te hene paradite.

Kaq shumë dhi.mbje për humbjen e gazetarit: Lotët më kanë errësuar shikimin, nuk e bëre si burrat

Nje mesazh lamtumire i ka dhene edhe gazetari Artan Hoxha, te ndjerit Fatos Baxhaku, qe.

“Sot e humbi betejën me sëmundjen sfilitëse”, Edi Rama rrëfen lidhjen me të ndjerin Baxhaku

Pas ndarjes nga jeta të gazetarit Fatos Baxhaku ka reaguar edhe kryeministri Rama. Ai e.

“Përpara syve më kaluan të gjitha ikjet e ngjashme”, pengu që i mbeti Fatos Baxhakut: E vuante këtë

Nga Alfred Peza Mëngjeset e shumë viteve të mia të para në gazetari, do të.

Mallkimi mbi Luiza Xhuvanin dhe të bijën, nga tragjedia me djalin, ikja nga Shqipëria dhe humbja e bashkëshortit

Ajo është një ndër ato aktoret që i kanë folur shumë zemrës dhe shpirtit të.

Biseda e fundit para se të ndërronte jetë, rrëfehet miku i regjizorit të njohur

Miku i ngushtë i regjisorit Gjergji Xhuvani, i cili u nda nga jeta para kohe.

Në atë periudhë ishte dobësuar, fati e dënoi shumë rëndë me atë që ndodhi me Kostandinin…Gjergji nuk duhet ta paguante

“Iku një baba, një bashkëshort një krijues, një kineast. Ndarja nga jeta e Gjergjit na.

“Sa mall o shok, do takoheshim këtë verë”, jeta u tregua kaq e pamëshirshme me ty kohët e fundit…

Kolegë e miq, të t ronditur nga ndarja e parakohshme nga jeta e njeriut dhe.