Mallkimi mbi Luiza Xhuvanin dhe të bijën, nga tragjedia me djalin, ikja nga Shqipëria dhe humbja e bashkëshortit

Ajo është një ndër ato aktoret që i kanë folur shumë zemrës dhe shpirtit të.

Biseda e fundit para se të ndërronte jetë, rrëfehet miku i regjizorit të njohur

Miku i ngushtë i regjisorit Gjergji Xhuvani, i cili u nda nga jeta para kohe.

Në atë periudhë ishte dobësuar, fati e dënoi shumë rëndë me atë që ndodhi me Kostandinin…Gjergji nuk duhet ta paguante

“Iku një baba, një bashkëshort një krijues, një kineast. Ndarja nga jeta e Gjergjit na.

“Sa mall o shok, do takoheshim këtë verë”, jeta u tregua kaq e pamëshirshme me ty kohët e fundit…

Kolegë e miq, të t ronditur nga ndarja e parakohshme nga jeta e njeriut dhe.

Rama i bëri nder Erdoganit, media gjermane i kujton vendimin e vështirë. E rëndë ajo që po vjen

Memoriali qëndron që prej një muaji në Parkun e Madh të Tiranës, pranë Liqenit Artificial..

E b.altosën për atë që bëri djali, gazetarja rr.ëqeth me fjalët për Gjergj Xhuvanin: Sot s’do jesh babai i Kostandinit

Regjisori i ndjerë Gjergj Xhuvani ishte i martuar me aktoren e njohur dhe të dashur.

Këto janë fotot e fundit të Gjergj Xhuvanit, pak para se të ndahej nga jeta

Këto janë fotot e fundit në sheshxhirimin e filmit Liqeni im në Romë, ku punoi.

Çfarë dhi.mbje! Kuptimi i filmit që po xhironte i ndjeri Xhuvani dhe lidhja me historinë tr.agjike të të birit

Pasi kishte mbaruar xhirimet e filmit “Liqeni im” në Shqipëri në fund të vitit të.

Lajm i fundit/ Zi në botën e kinematografisë, ndërron jetë regjisori i njohur shqiptar

Humb betejën me sëmundjen, shuhet në moshën 55 vjeçare regjisori i njohur shqiptar Gjergj Xhuvani..

Me lot në sy dhe zërin që i dridhej, aktori i humorit shqiptar njofton largimin nga ekrani, prekëse arsyeja

Aktori i humorit, Albano Bogdo ka bërë një deklaratë të befasishme në Instagram, ku ka.