LAJM I FUNDIT/ Ndahet papritur nga jeta gazetarja shqiptare

Ndërron jetë sot gazetarja dhe poetja shqiptare nga Kosova, Burbuqe Rushiti. Burbuqja ka punuar disa.

Muzika në z.i, ndërron jetë kompozitori i njohur

Muzika botërore ndodhet sot në zi pasi ka humbur nje prej kompozitoreve me te mire.

“Unë ulem në gjunjë për mos me e shemb Teatrin”, rrë.qeth aktorja shqiptare

Aktorja dhe këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Justina Aliaj, teksa ka përshëndetur sot rezistencën e artistëve.

Petro Marko: Ideali i kolltukut, i ngulur në shpirtin e çdo “katundari”

Nga t’ia mbajmë? (shkruar në vitin 1936) Petro Marko Nga t’ia mbajmë? Kudo dyert janë.

“O Ram pash Zotin, a do ti marrësh me hu këta pak aktorë, ose hap krahun vlla’

Gazetari Arian Çani përmes një komenti faqen “Zonë e Lirë” ne FB, ndalet te ceshtja.

‘Nga telefoni dëgjohej kolla, nuk fliste dot’, Robert Ndrenika në gjendje të rënduar shëndetësore

Ndohet në gjendje jo të mirë shëndetësore aktori i madh Robert Ndrenika. Atë e kanë.

‘Pse u shite miku im?!’ Robert Ndrenika reagon ashpër pas deklaratës së aktorit të njohur

Aktori i mirënjohur Guljelm Radoja, në lidhje me çështjen e nxehtë të Teatrit, iu drejtua.

“Të gjithë po sëmureshin nga mushkëritë”, Rama nxjerr amanetin e aktorëve për Teatrin

Edhe sot, kryeministri Edi Rama nuk ka harruar të ndalet tek tema e Teatrit Kombetar,.

“Përse u shite miku im?”, fjalët e ndjera të aktorit për Ndrenikën

Aktori i njohur Guljelm Radoja, teksa foli sonte para Teatrit Kombëtar ka përmendur një koleg,.

Kinematografia në zi, humb jetën një tjetër aktor i njohur. U sëmur,por nuk ia doli

Një tjetër lajm i hudur për kinematografinë botërore. Ka humbur jetën aktori i njohur Rutger.