‘Si ike kështu, kaq shpejt, si ta pranojmë…’/ Mes gruas e vajzës, Vlora vajton parodistin e madh me elegji

U përcoll për në banesën e fundit mes dhimbjes së madhe e të padurueshme për.

Të gjithë u trishtuam, nuk mbeti njeri pa shkruar, por dhëndri i Metit na rr.ëqethi me këto fjalë

Muhamet Liko, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta.

‘Para pak ditësh u takuam, shtrënguam duart. Paska qenë vërtet i fundit…

Muhamet Liko, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta.

‘Kur xhirohej një film’ është historia ime me prindërit e divorcuar. E papritur, zbulohet e shkuara e aktorit të njohur

E mbani mend me siguri perzonazhin kryesor te filmi shqiptar, ‘Kur xhirohej një film’? Jo.

“Musketieri i parë na la” Agron Llakaj i trishtuar flet për humbjen e Metit

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare. Një.

Pamje të dhimbshme! Parodistët e Vlorës qajnë me ngashërim, nuk e pranojnë dot se Meti iku përgjithmonë

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare. Një.

‘O shpirt, më h.elmove zemrën, me more jetën dhe mua….’, vajza e parodistit të Vlorës në gjendje të rënduar

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare. Një.

Ai humbi jetën dje, por la pas një pasuri të madhe…Rudina Magjistari na rr.ëqethi mishin me këtë foto

Një vit më parë ai ishte ende në këmbë dhe plot energji. Në një studio.

Renditet e dyta… ja çfarë shkruajnë të huajt për Jonida Maliqin pas kualifikimit në finale

Jonida Maliqi me këngën ‘Ktheju tokës’, ishte e 14-ta në konkurrim në Eurosong. Kënga e.

Poezia e Flutura Açkës që rr.ë.qethi turmën dje gjatë protestës

Poetja e njohur shqiptare, Flutura Açka, para disa ditësh shprehu mbështetjen e saj për protestuesit.