“Enver Hoxha vdektë sa më shpejt!”/ Letrat anonime që alarmuan Sigurimin e Shtetit, si e gjeti fëmija pusullën

Në një lulishte të Tiranës, me 4 korrik 1978, një fëmijë kishte gjetur një letër.

“Më duket habi akoma që nuk do ta takoj më. Dreqi vetëm mund ta dijë, pse Gjergji dhe Luiza duhet të vuanin ca goditje nga ato më të tmerrshmet”

“Sot viti dëgjova lajmin e pabesueshëm të ikjes nga kjo botë të Gjergjit, Xhuvanit. Gjergji.

Tragjedi për aktoren e njohur, gjen djalin e saj të v.dekur në shtëpi

Aktorja e njohur turke, qe beri per vete edhe shqiptaret, Hümeyra Akbay është tronditur nga.

I bëri skulpturën Vaçe Zelës, artisti Arben Bajo i prekur nga COVID në gjendje të rëndë, kolegët bëjnë thirrje: Duhet një dhurues gj.aku

Artistet kane dale me nje apel te forte per ti ardhur ne ndihme kolegut te.

Heroi real i filmit “Partizani i vogël Velo”, ndahet nga jeta Kostandin Ropi

Shuhet Kostandin Ropi, heroi i letrarizuar i subjektit të filmit “Partizani i vogël Velo”. Ai.

Fundoset ish-KRYEMINISTRI, shpallet fajtor për skandalin disa miliarda dollarësh të fondit shtetëror

Një skandal miliona dollarësh të fondit shtetëror ka fundosur ish-kryeministrin e Malajzisë. Ai është shpallur.

UR.GJENTE/ Dosja”184″ dhe “339”, vjen lajmi bo.mbë për ‘politikanët’, faktet tro.nditëse, ‘shkundet politika’

Ish-deputeti Enkelejd Alibeaj ka dalë pak në një deklaratë për media lidhur me Raportin më.

Oh Zot mba dorën, humb jetën artisti i njohur shqiptar, pas v.dekjes së dy aktorëve të njohur

Kengetari korcar Genc Kadilli ka humbur jeten kete te marte. Lajmin e kane shperndare ne.

Bashkia e Shkodrës jep lajmin e zi, ndahet nga jeta në moshën 54 vjeçare…

Bashkua e Shkodres ka reaguar pas lajmit te trishte per ndarjen para kohe nga jeta,.

Woow more Anton pse kaq shpejt u largove? Aktorja e njohur mesazh rrëqethës për humoristin nga Shkodra

Arti shqiptar pësoi sot një tjetër humbje me ndarjen nga jeta në moshën 54-vjeçare te.