Kaq shumë dhi.mbje për humbjen e gazetarit: Lotët më kanë errësuar shikimin, nuk e bëre si burrat

Nje mesazh lamtumire i ka dhene edhe gazetari Artan Hoxha, te ndjerit Fatos Baxhaku, qe.

“Sot e humbi betejën me sëmundjen sfilitëse”, Edi Rama rrëfen lidhjen me të ndjerin Baxhaku

Pas ndarjes nga jeta të gazetarit Fatos Baxhaku ka reaguar edhe kryeministri Rama. Ai e.

“Përpara syve më kaluan të gjitha ikjet e ngjashme”, pengu që i mbeti Fatos Baxhakut: E vuante këtë

Nga Alfred Peza Mëngjeset e shumë viteve të mia të para në gazetari, do të.

Mallkimi mbi Luiza Xhuvanin dhe të bijën, nga tragjedia me djalin, ikja nga Shqipëria dhe humbja e bashkëshortit

Ajo është një ndër ato aktoret që i kanë folur shumë zemrës dhe shpirtit të.

Biseda e fundit para se të ndërronte jetë, rrëfehet miku i regjizorit të njohur

Miku i ngushtë i regjisorit Gjergji Xhuvani, i cili u nda nga jeta para kohe.

Në atë periudhë ishte dobësuar, fati e dënoi shumë rëndë me atë që ndodhi me Kostandinin…Gjergji nuk duhet ta paguante

“Iku një baba, një bashkëshort një krijues, një kineast. Ndarja nga jeta e Gjergjit na.

“Sa mall o shok, do takoheshim këtë verë”, jeta u tregua kaq e pamëshirshme me ty kohët e fundit…

Kolegë e miq, të t ronditur nga ndarja e parakohshme nga jeta e njeriut dhe.

Rama i bëri nder Erdoganit, media gjermane i kujton vendimin e vështirë. E rëndë ajo që po vjen

Memoriali qëndron që prej një muaji në Parkun e Madh të Tiranës, pranë Liqenit Artificial..

E b.altosën për atë që bëri djali, gazetarja rr.ëqeth me fjalët për Gjergj Xhuvanin: Sot s’do jesh babai i Kostandinit

Regjisori i ndjerë Gjergj Xhuvani ishte i martuar me aktoren e njohur dhe të dashur.

Këto janë fotot e fundit të Gjergj Xhuvanit, pak para se të ndahej nga jeta

Këto janë fotot e fundit në sheshxhirimin e filmit Liqeni im në Romë, ku punoi.