I dhanë lamtumirën e fundit sot, momenti prekës gjatë homazheve për parodistin

Pikërisht aty, në vendin ai bëri karrierë gati 40 vjeçare, në hollin e teatrit Petro.

Vjen në Vlorë trupi i parodistit, familja kryen nderimet e fundit. Njoftimi: Të mblidhemi nesër…

Zemra e la në baltë dhe më 30 maj, u shua në një klinikë në.

‘Më doje aq shumë, më braktise, tani nuk qesh dot më’, vajza e parodistit vlonjat nuk mbahet dot, trishtimi po e m.byt

Edhe kjo e sotmja ka qenë një ditë po aq e dhimbshme sa e djeshmja.

‘Si ike kështu, kaq shpejt, si ta pranojmë…’/ Mes gruas e vajzës, Vlora vajton parodistin e madh me elegji

U përcoll për në banesën e fundit mes dhimbjes së madhe e të padurueshme për.

Të gjithë u trishtuam, nuk mbeti njeri pa shkruar, por dhëndri i Metit na rr.ëqethi me këto fjalë

Muhamet Liko, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta.

‘Para pak ditësh u takuam, shtrënguam duart. Paska qenë vërtet i fundit…

Muhamet Liko, i njohur si një nga parodistët e Vlorës, është ndarë papritur nga jeta.

‘Kur xhirohej një film’ është historia ime me prindërit e divorcuar. E papritur, zbulohet e shkuara e aktorit të njohur

E mbani mend me siguri perzonazhin kryesor te filmi shqiptar, ‘Kur xhirohej një film’? Jo.

“Musketieri i parë na la” Agron Llakaj i trishtuar flet për humbjen e Metit

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare. Një.

Pamje të dhimbshme! Parodistët e Vlorës qajnë me ngashërim, nuk e pranojnë dot se Meti iku përgjithmonë

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare. Një.

‘O shpirt, më h.elmove zemrën, me more jetën dhe mua….’, vajza e parodistit të Vlorës në gjendje të rënduar

Arti shqiptar ndodhet sot në z.i, pasi u shua përgjithmonë ylli i estradës shqiptare. Një.