Bota në luftë me pandeminë e koronavirusit, por ja ç’ndodhi si sot 465 vjet më parë për shqiptarët

Ndërkohë që bota sot po lufton me pandeminë e COVID-19, virusi i rrezikshëm që ka.

Ç’po ndodh me aktorin e njohur dhe gruan e tij të prekur nga virusi? Ja lajmi i fundit

Pak dite pasi dhane lajmin se ishin prekur nga virusi i rrezikshem, aktori amerikan Tom.

Aktorja e famshme merr lajmin e rëndë, pas një jave e sëmurë me ethe zbulon se…

Olga Kurylenko, e njohur edhe si “Bond Girl” ka konfirmuar se ajo është prekur nga.

Kush ishte gruaja nga Durrësi që vdiq në Itali, familja nuk e v.a.rros dot, ah sa dhimbje. E mori koronavirusin pasi takoi…

Qamile Shera, e cila banonte në lagjen nr.10 në Durrës vuante nga diabeti, ndërsa ishte.

“Test për SPAK dhe reformën në drejtësi”/ Një  ‘këshillë’ për ministren Gjonaj: “Gjej një avokat”

Pas konferencës për shtyp të ministres së drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka reaguar edhe Sekretari i.

Bota në panik nga k.oronavirusi, aktori i njohur izolohet në karantinë, kishte shkuar në Itali, por aty…

Pas perhapjes ne nje mase qe ka alarmuar edhe vendin tone te virusit te rrezikshem.

Ikja e saj na dh.embi shumë, diva e muzikës shqiptare kishte lënë amanetin prekës. Sot në nderim të saj lokalet do të bëjnë…

Në lokalet e Prishtinës sot do të dëgjohet kënga e Nexhmije Pagarushës. Kjo si nderim.

Aktorja e njohur shqiptare zbulon historinë e panjohur: E kapnin mamanë time dhe…

Një ndër aktoret më të njohura durrsake e cila numëron dhjetra role humori në skenë,.

Muzika në z.i, h.umb j.etën teksa këndonte live këngëtari i njohur dhe i dashur. Ndaloi një moment dhe tha…ja fjala e fundit

Kantautori dhe këngëtari amerikan David Olney nuk jeton më. Ai fatkeqesisht humni jeten teksa ishte.

Ikja e aktorit na trishtoi pa masë, regjisori i njohur tregon sot problemet në filmin “Hijet që mbeten pas”, kur Matilda Makoçi i jep një grusht…

“Për Xhodën tonë, fjalët nuk mjaftojnë, për largimin e tij fjalët vështirë të dalin”… Regjisori.