“Të gjithë po sëmureshin nga mushkëritë”, Rama nxjerr amanetin e aktorëve për Teatrin

Edhe sot, kryeministri Edi Rama nuk ka harruar të ndalet tek tema e Teatrit Kombetar,.

“Përse u shite miku im?”, fjalët e ndjera të aktorit për Ndrenikën

Aktori i njohur Guljelm Radoja, teksa foli sonte para Teatrit Kombëtar ka përmendur një koleg,.

Kinematografia në zi, humb jetën një tjetër aktor i njohur. U sëmur,por nuk ia doli

Një tjetër lajm i hudur për kinematografinë botërore. Ka humbur jetën aktori i njohur Rutger.

“Babai s’më ka dhënë asnjë shpullë, sot policia më kapi prej leckash si një…”, regjisori rrëfen përplasjen

Pas incidentit që pati sot në mëngjes me uniformat blu, regjisori i njohur Edmond Budina.

Ndarja nga jeta e aktores së madhe, Zamira Kita rr.ëq.eth me fjalët e saj

Të shumtë kanë qenë reagimet për lajmin e trishtë që morëm se aktorja e shumë.

Ndahet nga jeta gazetari i njohur, nuk fitoi dot me sëmundjen

Nuk ia doli dot dhe pas një beteje me sëmundjen, pasditen e djeshme u nda.

Bie nga dritarja, humb jetën muzikanti i famshëm

Ka humbur jetën aksidentalisht Filipe Cerboneshi. Lajmin e dha agjenti i tij, ndërsa BBC raporton.

Rama ‘hakmerret’ ndaj për.gjimeve, urdhër Lleshajt: Arr.esto…

Policia e Shtetit njofton, se në lidhje ngjarjet e ndodhura ditën e djeshme në Kamëz.

‘Lapsi i memories’, atisti shpalos në ekspozitë 100 vizatime

“Lapsi i memories” titullohet ekspozita me vizatime të artistit Anastas Kostandini, që u çel për.

Jetonin në një shtëpi, por flisnin me WhatsApp. Historia e çuditshme e çiftit VIP

Menduan se do ishin të lumtur, por nuk u ka zgjatur as gjashtë muaj lumturia.