Miku i Xhevdet Ferrit nuk mban dot l.ot.ët, kujton herën e fundit kur ai ishte në skenë. Ja çfarë thotë

Aktorë të njohur dhe njëkohësisht miqtë e tij janë të t.r.o.nditur nga humbja parakohe e.

Ah na piku zemrën! Sot i jepet l.a.mtumira e fundit, familja e aktorit të madh merr vendimin d.rastik

Familja e aktorit te madh Xhevdet Ferri ka marre nje vendim drastik pasi humben te.

E bija e aktorit të madh dedikim prekës, nxjerr foton e tij, ja si dukej kohët e fundit

E bija e aktorit te madh Xhevdet Ferri, Bora Feri nuk mund të mos bëjë.

Lamtumirë Xhod! Oh Zoot, joo, miqtë nuk e pranojnë dot. Aktori zbulon ndodhinë e f.r.ikshme para 1 viti: Atëherë shpëtoi, kurse sot…nuk e prisja

I sh.okuar nga ndarja e parakohshme nga jeta e aktorit të madh Xhevdet Ferri, miku.

“Ngrimë në skenë, regjisorja nisi të ulërinte, ndërpremë provat”, aktorja Rajmonda Bulku tregon momentet kur morën lajmin e z.i…

E h.i.dheruar per ikjen para kohe te aktorit te madh shqiptar Xhevdet F.rrri eshte shprehur.

Zbulohet ngjarja e rëndë me dy artistë në Tiranë, përfunduan në spital pas aksidentit gjatë provave

Në 60 vjetorin e Cirkut Kombëtar ishte parashikuar të shfaqej edhe pjesa “Katedralja e Parisit”.

Ah sa trishtim, e donim të gjithë…ndahet nga jeta regjisori i njohur shqiptar

Një tjetër ikonë e plejadës së artë të kineastëve shqiptarë është ndarë nga jeta. Fehmi.

V.dekja e saj t.r.onditi botën e medias, zbulohet p.e.ngu i trishtë i spikeres së lajmeve

Kanë kaluar gjashtë dekada, që nga 29 prilli i vitit 1960, kur Stoli Beli nga.

Përse akoma vlen të lexohet?! Disa nga këshillat e Makiavelit të cilat ende janë orientim për botën

Nikolo Makiaveli ishte politikan, diplomat, shkrimtar, i njohur për Princin, libër udhëzues për politikanë të.

“Diçka bërtet në shpirtin tim”. Përloten aktorë e këngëtarë, Aliaj: Një ditë do të pl.asë dhe kur të ndodhë do…

Protesës për Teatrin i është bashkuar edhe këngëtarja e njohur, Justina Aliaj e cila na.