Renditet e dyta… ja çfarë shkruajnë të huajt për Jonida Maliqin pas kualifikimit në finale

Jonida Maliqi me këngën ‘Ktheju tokës’, ishte e 14-ta në konkurrim në Eurosong. Kënga e.

Poezia e Flutura Açkës që rr.ë.qethi turmën dje gjatë protestës

Poetja e njohur shqiptare, Flutura Açka, para disa ditësh shprehu mbështetjen e saj për protestuesit.

E mbani mend Taulantin që kërkonte një motër? Ja si duket ai sot, por i ka ndodhur edhe diçka

Te gjithe e kemi dashur dhe ende e shohim me nostalgji jo vetem ate, por.

Veliaj e vuri në listat për këshilltarë bashkiakë, Gaz Paja rrëfen propozimin: Ky çuni do hyjë në histori

Teksa një javë më parë dolën listat e kandidatëve për këshilltarë në Bashkinë e Tiranës,.

Këngëtari u nda nga jeta në moshë fare të re, reperi shqiptar dedikim prekës

Shumë emra të njohur të shoubizit në mbarë botën kanë reaguar menjëherë pas lajmit të.

U shtrua dje në spital me urgjencë, sot mësohet lajmi i mirë. Ja çfarë ndodhi me aktorin e madh

Vjen lajmi i mirë pas atij që n t.rishtoi zemrat të enjten për aktorin shumë.

Ajo mbylli sytë përgjithnjë, lot për humbjen e aktores. Kolegët thonë se…

Aktorja e madhe Pranvera Urumi lindi më 4 shkurt 1932, por në pasaportë data zyrtare.

Promovohet libri ” Jeta dhe vepra e Kolë Idromenos” nga Mark Zadeja

https://vimeo.com/324823945Tashmë publiku do të ketë në duar librin më të ri mbi jetën dhe veprat.

Tërhiqet Skënder Bruçaj, Berisha jep lajmin bombë çfarë do ndodhë tani

Komuniteti Mysliman Shqiptar (KMSH) ndodhet në vigjilje të zgjedhjes së kreut të saj të ri..

Rama pritet të vizitojë nesër Shkodrën, PD bën paralajmërimin e fortë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar që bashkë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj dhe atë.