Arti në zi/ Ndërrojnë jetë 2 vëllezërit aktorë, sa shumë i kemi dashur filmat e tyre…

Një lajm i trishtë është mësuar ditën e sotme. Binjakët të cilët luanin në filmin.

“S’është faji i Alketës, boll e kryqëzuat Elvanën, ju rrogtarë e administratorë që paguheni për këtë punë…”

Kompozitori i njohur Valentin Veizi, i eshte bashkuar polemikave pas festivalit ne RTSH, lidhur me.

Oh Zot çfarë historie t.ragjike, motra e këngëtarit të njohur v.des në të njëjtën ditë me të

Melanie Panayiotou, 55 vjece ndërroi jetë në ditën e Krishtlindjes, njësoj si vëllai i saj.

“Kompozitori i këngës fituese ngjalli xhelozi”, muzikanti i njohur: Jam i befasuar, Arilena…

Gazmend Mullahi, kompozitori, muzikanti dhe autori i disa këngëve, përmes një statusi, është shprehur se.

Pas ndarjes nga e shoqja, aktori i famshëm i jep fund jetës. Letra e fundit për djalin 3 vjeçar

Aktori i famshëm Kushal Punjabi i ka dhënë fund jetës në moshën 37-vjeçare në shtëpinë.

Muzika shqiptare në zi, ndërron jetë kompozitori i njohur

Ka ndërruar jetë kompozitori i njohur kosovar, Gjergj Kaçinari. Lajmi u bë i ditur nga familjarët.

Lajm i t.m.errshëm, rrëzohet avioni mbi një ndërtesë. Ka v.i.ktima. ja detajet e para

T.ragjedi në ajer ne keto dite te shenuara. Të paktën 14 persona kanë humbur jeten.

“Me një tekst të tillë dikur nuk të linin të këndoje as në hale”, poeti shpërthen ndaj Elvanës dhe Festivalit: Duheshin arrestuar në sallë

Nga Petrit Ruka, poet T.MERR ARTISTIK DHE NJË URGJENCË KOMBËTARE Jap e marr ta kuptoj.

Oh sa dhimbje, iku edhe një aktore tjetër shqiptare. Fjalët e ndjera të vajzës së saj: O ma, pse na mungove në këtë Krishtlindje…

Fjalë të ndjera nga zemra e një vajzë që ka humbur mamanë e saj ne.

Dhimbje e madhe, ndahet nga jeta një tjetër artist shqiptar. Njeriu që jetoi f.e.rrin e i.nternimit prej mendimeve të lira

Shuhet pergjithmone shkrimtari i njohur Mehmet Myftiu, shkrimtar i shquar disident dhe themelues i letërsisë.