Rama pritet të vizitojë nesër Shkodrën, PD bën paralajmërimin e fortë

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar që bashkë me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj dhe atë.

Para dy vitesh i v.diq i shoqi, shuhet gruaja e shkrimtarit të njohur

Është n.darë sot nga jeta Sadije Agolli, gruaja e shkrimtarit të njohur Dritëro Agolli. Mësohet.

Pse malësorët vishnin rrobat mbrapsht, ose ia kthenin mikut këpucët përmbys

Në shoqërinë tradicionale shqiptare, veçanërisht ndër banorët e zonave malore të veriut, mund të takoje.

Aleksander Moisi në kujtimet e aktorit austriak Fritz Eckhardt

Nga Pjeter Logoreci Për teatrin gjermanishtfolës, aktori Franz Eckhardt, ishte një ndër figurat e dashtuna.

13 vjet pas ikjes, dimri i dhimbjes i Frederik Rreshpjes

Këto ditë në arkivin tim modest, në një dosje, gjeta krahas gazetës “Drita”, të datës.

Aksident i fuqishëm në aksin Shkodër-Bushat, një person mbetet i bllokuar në automjet

Nje perplasje e fuqishme ka ndodhur para pak minutave ne aksin Shkoder-Bushat, ku dy mjete.

Aktorja që mbërtheu pas ekranit publikun shqiptar merr lajmin e keq, ua çfarë i ka ndodhur

E mbani mend aktoren Dayanara Torres? Ajo ka prekur fansat teksa ka rrëfyer dramën e.

Këngëtari i njohur shqiptar Eugent Bushpepa humbet njeriun e shtrenjtë, prej ditësh në koma

Këngatari i njohur dhe i dashur jo vetëm për të rinjtë, Eugent Bushpepa ka humbur.

Koralda, mbesa e zv/ministrit Vangjush Furxhi, që u bë garderobjerja e Teatrit Kombëtar

NGA RAIMONDA SHUNDI DERVISHI/ Ishte dhe është një nga rastet më të veçanta ku termi.

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial.