Qeshni, nëse nuk mund të qani! – Tano Banushi

Leo, Pashuku, Fotografi, Dulla, .. do të duhet një kohë e gjatë për t’u përmenduar.

E mbani mend Tomkën, ja si duket sot ai sot ai

‘Tomka dhe shokët’ e tij ka qënë një film shumë i dashur  për fëmijët e.

“HESHTJA“, vdekje ma e randë se atentati

Nga mjeshtri i pikturës Pjerin Sheldija Pyes: Sa herë vdiqe Gurakuq? Me siguri që ti.

Aleksandër Moisiu, personaliteti që lidh dy vende dhe dy kultura, Austri – Shqipëri

Nga Pjeter Logoreci Këto ditë, në Vjenë, në kuadrin e vitit kulturor Austri / Shqipëri,.

Sulltanja shqiptare Safija, Ishte nga Dukagjini, një nga gratë më të fuqishme në histori

Sulltane Safija lindi më 1550 në zonën malore të Dukagjinit. Përkatësia etnike e saj ishte.

Aktori i njohur befason: S’mund të them poshtë diktatura, unë për vete ia kam kaluar shumë mirë

Per shumekend eshte befasuese kjo deklarate e aktorit te njohur Rikard Ljarja i cili se.

Ndarja nga jeta e aktorit të njohur të shqiptarëve, ja momentet e fundit që përlotën miqtë

Miq dhe të afërm të 39-vjeçarit aktor i njohur ne Turqi, u mblodhën në Izmir.

Zyliha Miloti: Për të ardh keq që Shkodra ka mbet pa autorë dhe regjisorë humori

Publikun shkodran nuk e ndërron me asnjë publik tjetër në botë. Aktorja e madhe e.

Ne të gjithë e kujtojmë zonjën e Titanikut, por pak e njohin bukurinë e saj kur ishte një vajzë e re

Një nga filmat më të famshëm, që është shndërruar një nga klasikët më të dashur,.

Një të dytë si ai nuk e nxjerr më Shkodra, Rama fjalë prekëse për njeriun e madh që iku!

Nje dite me pare, u nda nga jeta në moshën 80-vjeçare Prof. Dr. Kolec Topalli, anëtar.