U shua edhe ajo, sa e dashur ishte. Ilir Meta shkruan me dhimbje për aktoren shqiptare, ja kë humbëm sot

Për ndarjen nga jeta të aktorea se njohur Marika Kallamata ka reaguar edhe Presidenti i.

Aktori aq i dashur për shqiptarët përlotet në studio, ja çfarë kujton ai që e emocionoi

Komedia “Kopshti me Dallëndyshe” rikthehet për të dytën herë fiks pas 21 vitesh. Vepra do.

Kinematografia shqiptare përjeton dh.imbjen e madhe, ndahet nga jeta aktorja e njohur

Kinematografia shqiptare ka marrë lajmin e k.eq. Ndahet nga jeta aktorja e teatrit të Kukullave,.

E trishtë/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur shqiptar i shumë hiteve

Ndahet nga jeta një nga këngëtarët më të njohur në Kosovë, Irfan Blakçori. Lajmin për ndarjen.

“Sonte nuk dua të jem veç shqiptar, më vjen turp”. Fjalimi prekës i poetit shqiptar që po bën jehonë

Shqiptar Oseku, poet dhe anëtar i rrjetit suedezo-shqiptar ka mbajtur një fjalim të jashtëzakonshëm në.

Muzika në zi, shuhet para kohe pas një beteje të gjatë me sëmundjen këngëtarja që na preku zemrat

Shuhet para kohe, pas nje beteje disa vjecare me semundjen e shekullit, kengetarja e njohur.

Humbi jetën në moshën 21-vjeçare, dalin pamjet e fundit të reperit pak para se të v.diste

Publikohen pamjet pak orë para se Juice Wrld, reperi amerikan të humbte jetën në moshën.

Robert Ndrenika në stadium, ja kush i rrinte pranë. Deklarata e tij e fortë: Keqardhje që…

Ndeshja hapëse e stadiumit të ri Air Albania, e cila përballi të zotët e shtëpisë.

“Nuk ka k*r.v.a në këtë botë”, Mustafa Nano paralajmëron shkodranët: Më prisni të shtunën

Gazetari Musatafa Nano reagon fort dhe sfidon për herë të parë pasi i dhane lajmin.

U nda nga jeta para kohe, kryeministri mesazh ngushëllimi për regjisoren shqiptare

Kryeministri ne detyre i Kosoves, Ramush Haradinaj, eshte shprehur i prekur thelle dhe ka ngushelluar.