FOTO dhe EMRI/ Sh.okuse,  20-vjeçari shqiptar që vd.iq në aksidentin tragjik

Sh.okues ka qenë një ngjarje e cila i ka marrë jetën një të riu shqiptar,.

Shifër e tme.rrshme të vd.ekurish, në vendin me miliona shqiptarë po përjetohet fe.rri

Një rritje e fr.ikshme numrit të vi.ktimave me Covid është shënuar gjatë 24 orëve të.

Më shumë se 2800 gjo.ba për maskën, reagon Lleshaj, ja mesazhi i tij

Kanë kaluar vetëm katër ditë nga hyrja në fuqi e detyrimit për të mbajtur maske.

Tra.gjike në vendin fqinj, o Zot sa të vd.ekur sot nga Covid-19

Një situatë e tme.rrshme me shumë të vd.ekur është krijuar në Greqinë fqinje nga ko.ronavi.rusi. .

An.kth në Rinas, 180 pasagjerë prej katër orësh në fr.ikë, ja ç’po ndodh me avionin

Në Rinas,  prej më shumë se 4 orësh, 180 pasagjerë të linjës Tiranë-Venezia qëndrojnë në.

Lotaria amerikane, vjen një njoftim ur.gjent nga Ambasada e SHBA

Kjo është një periudhë kur shumica e shqiptareve janë të interesuar për lotarinë amerikane. Ambasada.

‘Shp.ërthen’ keq Myslim Murrizi: Flet për ‘plehra me kollare’ dhe plehrat e qytetarëve

Në një reagim në faqen e tij en Facebook, deputeti i opozitës parlamentare Myslim Murrizi.

Nami në Tiranë dhe gjithë vendin, policia mbush me gjoba ‘re.belët’

Në të gjithë vendin vijojnë kontrollet për monitorimin e zbatimit të masave anticovid. Policia njofton.

Nesër kryediplomati grek në Tiranë, paralajmërohet pr.otestë, ja ç’po ndodh

Ditën e nesërme në Tiranë do të vijë për një vizitë zyrtare kryediplomati grek, Nikos.

19-vjeçarja shqiptare është  zhdukur në Greqi, flet babai i saj, ngre ala.rmin

Një 19-vjeçare shqiptare është zhdukur pa lënë gjurmë prej ditësh në Greqi. Babai i Artemis,.