Instituti Einaudi në Romë ‘mbush me frymë’ italianët: Më 6 prill do të kemi zonën me ‘zero të infektuar’, Italia pastrohet e gjitha më…

Coronavirus, një studim zbulon vlerësimet për përfundimin e epidemisë në Itali Në Itali, epidemia e.

Lulzim Basha prezanton planin e tij ekonomik: Nesër në qeverisje do të mobilizoj të gjitha gjërat për t’u përballur me krizën, nuk kam kohë të merrem me Ramën

Lulzim Basha ka folur për planin e tij ekonomik. Ai thotë se do të mobilizojë.

Bizneset e mëdha shkurtojnë punëtorët nga Covid-19, revoltohet Braçe: O VIP ul luksin tënd, do paguash 12 paga në gjykatë

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar në lidhje me shkurtimin e punëtorëve nga bizneset e.

Edi Rama: Futbolli mos të shpresojë për ndihmë ekonomike, deklarojnë paga të rreme

Edi Rama është shprehur se nuk do të ketë ndihma për klubet e futbollit. Edhe.

Rama për median italiane: Ju tregoj si më arrestuan në Itali

Edi Rama, kryeministri i Shqipërisë, vijon të jetë në qendër të vëmendjes në mediat italiane..

Si ndal as COVID shqiptarët/ 41-vjeçari g.odet me sëpatë fqinjin

Ndonese vendi yne po perballet me momente te veshtira per shkak te COVID, dy familje.

Turqia i dërgon ndihma Spanjës dhe Italisë, ja cfarë shkruhet tek pakot

Turqia i ka dërguar produkte të ndihmës mjekësore Spanjës dhe Italisë, dy vendet që janë.

“Shmangni brumërat, shtojnë sasinë e sheqerit në gjak”, 48-vjeçari i shëruar nga koronavirusi dëshmon si e ndihmoi kurimi nga specialisti i bimëve mjekësore

Specialisti i bimëve mjekësore Ylli Merja në një bisedë përmes ‘Skype’ me ‘News24’ dhe emisionin.

Ministria jep të dhënat: Ja sa shkon numri i të prekurve nga koronavirusi

Ministria e Shëndetësisë ka informuar sot për të dhënat e reja nga koronavirusi në vend..

Humb jetën i riu shqiptar, kishte dalë nga spitali pasi tamponi i parë e kishte nxjerrë të shëruar

Një 28-vjeçar shqiptar ka vd.ekur në shtëpinë e tij në Itali, pak ditë pasi kishte.