LAJM I FUNDIT/ Zbulohet kur do të hapet kufiri i Shqipërisë me Kosovën

Shqipëria pritet që ta hapë kufirin me Kosovën më 28 maj.Kështu kanë konfirmuar burime zyrtare.

“Iku me kunatin, i ofronte ushtarëve…”, historia e dy grave shqiptare, njëra u martua me 3 burra

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës të premten është ngritur aktakuzë nga Prokuroria Speciale kundër dy.

Oh çfarë ditë zie, sporti përcjell me dhimbje trajnerin e njohur dhe të dashur për shqiptarët

Futbolli italian është në zi për ndarjen nga jeta të Gigi Simoni: ish-trajneri i Inter,.

E bujshme/ Ambasadorja amerikane i përgjigjet urgjentisht Bashës: SHBA pret që…

Vendimin e kryedemokratit Lulzim Basha për të mos braktisur tryezën e Reformës Zgjedhore, e ka.

Pas b.ombës së Yuri Kim, tensionet po rriten, Basha del urgjent në deklaratë për mediat

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka dalë sot para gazetarëve ne nje moment qe tensionet.

E rëndë/ Bie nga lartësia 18 metra një person, humb jetën në vend

Një shtetas shqiptar i cili punonte ne ndertim ka humbur jetën tragjikisht sot në mesditë..

Zbulohet dokumenti i rëndësishëm që del nga Presidenca, po përp.las keq Metën me Ramën, kurse Basha…

Kete te premte janë zbardhur 14 pikat e platformës së Presidentit Ilir Meta ndaj kreut.

Meta kërkoi të dalin 20 burra, Rama hedh b.ombën. Thirrja e fortë që i bën Lulzim Bashës dhe Presidentit

Kryeministri Edi Rama në përgjigje te presidentit Ilir Meta thote se ai nuk e ka.

Rama e mohoi ta ketë marrë atë zarf, reagon urgjent Meta: E di gjithë bota që…

Pas deklarates se kryeministrit Rama se nuk ka marre asnje zarf me draft, Presidenti Ilir.

E shtuna plot diell, por e diela mer kthesë 360 gradë. Meteorologët parashikojnë të ketë edhe…

Ditën e shtunë orët me diell do të mbizotërojnë në pjesën më të madhe të.