Mikja e Edi Ramës/ Ngel jashtë PE-së edhe një tjetër njeri i Sorosit

Një tjetër njeri i Xhorxh Sorosit ka mbetur jashtë Parlamentit Europian. Bëhet fjalë për një.

T.merri në Tiranë, vetëdorëzohet polici që që.lloi të riun. Çfarë ndodhi në kafen e hotelit pak para ngjarjes

Mëngjesin e sotëm në afërsi të Akademisë së Policisë në Sauk, është plagosur me ar.më.

Policia e Kosovës mësyn në veri, Vuçiçi ngre ushtrinë e Serbisë në gatishmëri për luftë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka urdhëruar vënien e të gjitha njësiteve të ushtrisë së.

Atentat në Vlorë, ekzekutohet me armë i riu, 1 rëndë në spital

Një atentat me armë zjarri në qytetin e Vlorës rreth orës 01:00 të natës i.

E pa.pritur/ Meta ofertë Ramës të dorëhiqen të dy

Analisti dhe moderatori i emisionit ‘360 Gradë’, Artur Zheji nga studio e lajmeve në RTV.

‘Rama ik’, Partia Demokratike publikon shifrat, ja sa është numri i protestuesve që po vijnë nga rrethet

Me mijëra protestues po i afrohen nga momenti në moment Tiranës për të marrë pjesë.

Vjen mesazhi urgjent nga BE, ultimatum Bashës e Kryemadhit: Menjëherë dialog, mos guxoni të…

Vetëm pak orë nga nisja e saj, faktorët ndërkombëtar në Shqipëri kanë bërë apel që.

Gafë apo e qëllimshme/ Si i transformoi Rama, fjalët e Tolstoit

Duke dashur të dalë si i lexuar dhe i ditur, Edi Rama sot bëri gafën.

Kishin krijuar rrjet krimi.inal në Shqipëri, arrestohen në Shkodër dy malazezët

Dy persona nga Podgorica e Malit të Zi janë arre.stuar pasi dyshohet se kanë krijuar.

Gjermania: Të shtyhen zgjedhjet në Shqipëri

Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU.