Plas në Partinë Socialiste, deputetët konfliktohen me ministrat

Partia Socialiste është përfshirë në një konflikt të brendshëm që sa vjen dhe thellohet. Lufta.

E rëndë/ Deputeti shqiptar pl.agos me ar.më djalin e tij dhe një person tjetër

Një deputet i partisë Bashkimi Demokratik për Integrim, BDI, nga Tetova thuhet se ka pla.gosur.

Franca kërkon arrestimin e ish-zyrtarit të lartë shqiptar, e quan një nga burrat më të frikshëm të Shqipërisë

Fama” e Adriatik Llallës ka shkuar përtej Shqipërisë, SHBA dhe Gjermanisë, duke përfshirë dhe Francën,.

Aksident i frikshëm në aksin Shkodër-Lezhë

Me datë 22.07.2019, ora 13.35, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, fshati Beltojë, Shkodër, mjeti motor tip.

Edi Rama merr në dorë floririn e Shqipërisë, ja vendimi që kaloi në fshehtësi

Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili ka denoncuar sot një skandal të madh, vendim të marrë.

Shkarkimi i Ilir Metës një hap larg, 24 orë pas botimit në fletoren zyrtare, PS bën lëvizjen taktike

Vendimi për ngritjen e komisionit hetimor për vijim e procedurës për shkarkimin e Presidentit Meta.

Emërohet drejtori i ri i Hetimit Tatimor Shkodër (emri)

Agim Shimaj emerohet ne krye te Hetimit Tatimor Shkoder. Shimaj merr kete post pas 5.

Ekzekutohet në rrugë 51-vjeçari shqiptar, e bija e gjen të lidhur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, në orët e para të mëngjesit të.

Reagon Gjermania: ‘Populli shqiptar vendos a duhet ta mbajë ende në këmbë ‘qeverinë e mafias’

Nga Martin Henze – Këshilltar i Merkel E cilësuar nga prestigjiozja gjermane ‘BILD’ si ‘qeveria.

‘Shqipëria shteti më i korruptuar i Europës’, godet Reuters: Në Shtator çelen negociatat vetëm për Maqedoninë

Kur na ndajnë dhe tre ditë nga dhënia e vendimit final të Këshillit të Europës.