‘Rama ik’, Partia Demokratike publikon shifrat, ja sa është numri i protestuesve që po vijnë nga rrethet

Me mijëra protestues po i afrohen nga momenti në moment Tiranës për të marrë pjesë.

Vjen mesazhi urgjent nga BE, ultimatum Bashës e Kryemadhit: Menjëherë dialog, mos guxoni të…

Vetëm pak orë nga nisja e saj, faktorët ndërkombëtar në Shqipëri kanë bërë apel që.

Gafë apo e qëllimshme/ Si i transformoi Rama, fjalët e Tolstoit

Duke dashur të dalë si i lexuar dhe i ditur, Edi Rama sot bëri gafën.

Kishin krijuar rrjet krimi.inal në Shqipëri, arrestohen në Shkodër dy malazezët

Dy persona nga Podgorica e Malit të Zi janë arre.stuar pasi dyshohet se kanë krijuar.

Gjermania: Të shtyhen zgjedhjet në Shqipëri

Në një deklaratë të përbashkët, dy deputetët, Johann David Wadephul, zëvendëskryetar i grupit parlamentar CDU/CSU.

Gjykata e Lartë “humbet” një tjetër anëtar

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vlerësuar se gjyqtar i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj,.

Deputeti kërkon shpërndarjen e Kuvendit, Gramoz Ruçi bën lëvizjen taktike

Në nisje të seancës së sotme në Kuvend, deputeti i dalë nga radhët e PD-së.

Shembet hyrja e Komisariatit në Tiranë (foto)

Hyrja e Komisariatit nr.6 të Policisë në Tiranë është shembur! Famirësisht nuk ka zënë poshtë.

Aksidentohet autobusi i nxënësve të shkollës së Orikumit me një automjet, një i plagosur

Një aksident ka ndodhur pak më parë në Orikum të Vlorës, ku një autobus është.

Vetëm 18 orë pas videosk.andalit, vendi shkon në zgjedhje të parakohëshme

Austria ka shpallur zgjedhjet e parakohëshme për shkak të skandalit të zëvendëskancelarit, Heinz-Christian Strache. Në një video.