“Kam dy llafe për ty Ermal tangërlliksi që s’di të bësh as humoristin, as gazetarin dhe as aktorin”

Nga Fjorda Llukmani Para pak ditësh në Vjenë një miku im shqiptar më fton në.

Xheison! A e di zemër, sa fiton Paria e ‘Rolling Hills-it’ me qokat e lotëve të tu?!

Nga Kreshnik Osmani I dashur Xheis! Ti fëmija mrekulli që ke rrëmbyer zemrat dhe mendjet.

Flutura Açka “godet në kokë” pas fitores së Arba Kokalarit në PE: Të ishte këtu do e kishim “shqyer”, një drejtor idiot do e thërriste në zyrë për…

Nga Flutura Açka Sikur Arba Kokalari ta shihte korin e duartrokitësve politikë Shqiptarët e thjeshtë.

Une sfidoj!

Nga Artan Fuga Me dhjetramijë intelektualë, studentë, qytetarë, dashamirës më ndjekin këto ditë në çdo.

Editorial: Skënder Gjinushi, një kryeakademik që na bën të skuqemi

Vijon të komentohet zgjedhja si kryeakademik i vendit, Skënder Gjinushi. Më poshtë keni një editorial.

“Fol Edi!”, Artan Fuga: Tri pyetje Ramës, jo si Kryeministër!

Nga Artan Fuga E ka mirë deputetja: Kjo që po ndodh në Akademinë e Shkencave.

E sheh atë plakun, që sapo zbriti nga Range Roveri? E ka djalin ministër

Nga Agim Xhafka E sheh atë plakun atje? Atë që sapo zbriti nga Range Roveri..

Nga Artur Zheji- Gjynah Ramë Ziu, çfarë letre shkruan….

Opinion nga Artur ZHEJI në lidhje me letrën publike të kryeministrit Rama drejt Lulzim Bashës..

Nga Astrit Patozi: Nuk na ndalin dot, ndaj janë të tërbuar nga dëshpërimi

Ai ka vendosur tu përgjigjet të gjithëve që i kanë dalë kundër partisë së tij..

“Nëse duam të jemi si ata, kryeministri të japë dorëheqjen aq shpejt saç e jep i tyre”

Nga Pano Soko Në sintezë, ajo që kuptuam nga Austria është “Nëse duam që një.