Kush e fiton Eurovizionin? Ja një nga 3 shqiptarët që deri tani është i pari

Ndërsa jemi vetëm 24 orë larg natës finale te festivalit te Eurovizionit, ehe pse shpesh.

Europa po “çmendet” pas Eugent Bushpepës! Një detaj tregon shumë për të pas Eurovizionit

Zëri briliant i Eugent Bushpepes qe ka mahnitur te gjithe ne Eurovizion dhe i siguroi.

Shqiptari Ermal Meta na emocionoi, detaji shqip gjatë performancës në Eurovizion

“Non Mi Avete Fatto Niente” është kënga e shqiptarit Ermal Meta dhe Fabrizio Moro e cila.

Tre shqiptarë në finalen e Eurovizion, shpërthejnë grekët: Ishin askushi, s’kishin këpucë në këmbë e tani…

Mediat greke shkruajnë për shqiptarët që marrin pjesë në Eurovizion dhe janë të tre në.

Këngëtarja shqiptare tregon ngacmimet seksuale: Dola me vrap nga studio…

Akuzave ndaj producentit te reperit Drake për abuzime seksuale ndaj dy femrave, i është shtuar.

Kina heq nga transmetimi performancën e Shqipërisë në Eurovizion, ja pse

Kur e gjithë bota po ndiqte me vemendje gjysmëfinalen e parë të Eurovisionit te marten,.

Eugent Bushpepa elektrizon skenën e Eurovizion, interpretim emocionues (pamjet)

Kengetari shqiptar Eugent Bushpepa ka elektrizuar skenën e Festivalit Europian në Lisbonë me këngën “Mall”. Përfaqësuesi.

Rikthehet fuqishëm “West Side Family”, kënga e re po i tërbon të gjithë pak orë pas publikimit

Rikthehet fuqishem “West Side Family” me kengen e tyre te re “Komshia”, e cila padyshim.

Aurela Gaçe rrëqeth me fjalët e saj, dedikimi prekës i përloti të gjithë

Ajo është e njohur edhe si bilbili i Kosovës dhe mbretëresha e këngës shqipe. Një.

Shqipëria sonte me sytë në Lisbonë, pret me ankth e emocion se çdo të ndodhë

Shqipëria sot e gjitha me syt nga Lisbona e Portugalisë, ku do të nisë Festivali.