Ajo që po ndodh me njerëzimin, e frikshme. Ja çfarë po na detyrojnë të thithim

“Kjo është e rëndësishme dhe e papranueshme”. Kështu shprehet zyrtarja e OBSH-së, Dr. Maria Neira,.

Ç’na pret nesër? Del tabela me hartën e reshjeve

ZJARRET NË PYJE ————————– Sot pasdite (e mërkurë, dt.02) pritet nivel “I ULËT” në të.

Shi e nxehtë, mos dilni sot pa lexuar parashikimin e motit se…

Pritet qe neser temperaturat te ulen me disa grade dhe ne disa zona do kete.

Çmendet moti, ja sa shkon termometri të mërkurën. Gati për…

Terbohet moti. Muaji Maj, kohe e favorshme per plazh. Ekspertet e Institutit te Gjeoshkencave, IGJEUM,.

Bashkia Shkodër i dërgoi rezolutë, Ministria e Ramës i kthen përgjigjen epike

Keshilli bashkiak i Shkodres ju drejtua me nje rezolute, Ministria e Shendetesise dhe Mbrojtjes Sociale.

Flasin sinoptikanët: Çfarë na pret gjatë muajit Maj

Sinoptikanët kanë parashikuar se muaji Maj do të rikthejë reshjet e shiut, të cilat do.

Moti në Shqipëri merr kthesën e papritur, pritet të vijnë…

Moti ne Shqiperi pritet te marre nje kthese te papritur gjate kesaj jave. Sipas Meteoalb:.

Merrni çadrat me vete, ja ku do ketë shi

Edhe pse kohe e vranet e me shi, temperaturat nuk do jene te fresketa. PARASHIKIMI.

Parashikimi i minutës së fundit, ja si do tërbohet moti nesër

Sipas meteorologëve, moti në vijim do të jetë: E hëna mbetet me kthjellime gjatë paradites,.

VIDEO/ Ky është mjeku shqiptar që realizoi operacionin e rrallë në QSUT

Është kryer me sukses për herë të parë në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në.