Rama ia jep falas?! Apeli drith.ërues i këtij fëmije: Dua të shkoj nesër në shkollë por…

Edhe pse në qeverinë tonë krenohen me librat falas që gjoja po ia japin fëmijëve.

Denoncimi / Rilindja operacion “fshesa” në arsim, fla.ken në rrugë mësuesit pa….

Në sistemin tonë arsimor Rilindja ka nisur një operacion të gjerë shkarkimesh nga puna të.

Rriten frik.shëm të sëmurët mendorë, shifrat flasin për një shoqëri që po çmendet

Në Shqipëri shifrat flasin për rritje të frikshme të sëmundjeve mendore. Streset e përditshme por.

200 lekshi i ri me fytyrën e ‘Nënë Terezës’

Banka e Shqipërisë ka përkujtuar Nënë Terezën në ditën e shenjtërimit të saj, duke risjellë.

Zbulohet truku në reklamën e Coca Cola-s

E keni munduar veten tuaj duke e pyetur: Si është e mundur që në reklamën e.

Nëse ju mpihen durët, urgjent tek mjeku. Ja nga çfarë rrezikoheni

Nëse ndodh që ju mpihen duart, mos neglizhoni por shkoni urgjentisht dhe konsultoheni me mjekun..

Mallëngjyese/ Nëna dhe djali takohen pas plot 57 vitesh

Një ngjarje prekëse na vjen nga Kosova ku një nënë dhe djali i saj janë.

Po vjen “hataja”/ Meteorologët japin alarmin: Ja çfarë do të ndodh me motin

I nxehti duket se ende nuk ka ikur.  Kjo javë e sapo nisur pritet të.

Për 3 muaj sëmundja e mori, kolegët e gazetarit nuk mbajnë lotët: Ende pa futur në dhé Gjergjin, jetoja me frikë se…

Ikja e Fatos Baxhakut, ka lënë të pikëlluar jo vetëm familjarët por dhe shumë miq.

Shi apo diell? Ja si parashikohet moti nesër

Dita e premte datë 16 Gusht moti do të mbetet i paqëndrueshëm me diell përgjatë.