E ndoqi me makinë dhe u… arbitrja habit me deklaratën për trajnerin lushnjar, çfarë ndodhi mes tyre

Tekniku lushnjar u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen Lushnja-AAS, e vlefshme për javën.

Lajm i rëndë nga sporti, futbollisti i njohur merr vendimin shokues

Toni Kroos vendos të tërhiqet nga përfaqësuesja e Gjermanisë. Futbollisti i mirënjohur duket se ka.

Goditja fatale, mbyll sytë përgjithmonë sportisti 19-vjeçar

Talenti rus i hokejit në akull, Timur Faizutdinov ka ndërruar jetë në moshën 19-vjeçare, pasi.

LAJM I FUNDIT/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur legjenda e sportit

Legjenda e boksit Marvin Hagler, kampion i padiskutueshëm i peshave të mesme nga viti 1980.

Tragjédȉ në Shqipëri, 4-ish futbollistë të njëjtit qytet ndahen nga jeta sot, me pak orë diferencë

Ditë zie për sportin e Shijakut, teksa në 24 orët e fundit janë ndarë nga.

‘Nuk ndjehem i zhgënjyer’, flet Brdaric pas shkarkimit: Nëse ke pritshmëri…

Që prej mbrëmjes së djeshme, Thomas Brdaric nuk është më trajner i Vllaznisë. Ndonëse klubi.

LAJM I FUNDIT/ Vllaznia shkarkon trajnerin Thomas Brdarić

Humbja e fundit e Vllaznisë me Bylisin në Shkodër ka rezultuar fatale per trajnerin Thomas.

“Poshtëroi dhe turpëroi”/ E bujshme, dënohet me burg ish-futbollisti i njohur nga të gjithë

Ish-ylli i Milanit, Robinho është dënuar me nëntë vjet burg për rolin e tij në.

Sporti shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-kapiteni i Luftëtarit

Futbollist gjirokastrit dhe ai shqiptar në zi. Odise Grabova, ish-kapiten i Luftëtarit në vitet ’80-’90,.

“Ç ‘faj ka gruaja dhe vajza ime?!”, Xhaka nuk duron më: Hajde merruni me mua, nuk keni punë me familjen time

Si shumë futbollistë të Premier Ligës, edhe mesfushori i shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka ka.