Mjerim! “Ana e errët” e konvikteve në Shkodër, qeveria “hapi thesin”, po lekët ku shkuan

320 milion leke te reja ka akorduar qeveria shqiptare per rikonstruksionin e godinave te konvikteve.

Voltana nis “krehjen” e Shkodrës para ikjes, vendos barakë në mes të qytetit, por…

Në shkelje të plotë të ligjit dhe duke anashkaluar qoftë këshillin bashkiak dhe qoftë institutin.

Dështoi tre herë si sinoptikane, Voltana Ademi “i çmend” të gjithë me vendimin e saj

E parashikuar per te dielen e 2 Qershorit, çelja e sezonit turistik ne plazhin e.

‘ShkodraNews’ mëson skenarin e opozitës: P.ërplasjet do jenë të pashmangshme, kur të shpallë rezultatet e zgjedhjeve Rama do bllokohet…

Përballë sfidimit që po i bën haptas Edi Rama, tashmë edhe duke hapur fushatën, opozita.

Gjendja e mjerueshme e Spitalit Rajonal Shkodër, reagon drejtoria

Pas denoncimeve të vazhdueshme të shkodranews ka reaguar më në fund edhe drejtoria e Spitalit.

“Hileja” e Voltanës në mbledhjet e PD Shkodër

Ashtu si angazhimi politik i opozites me protesta, edhe mbledhjet e kryesise se deges lokale.

Shtyhet sërish sezoni turistik në Velipojë, por më e keqja është se…

Kjo e diele e 26 Majit do te duhej te shenonte nisjes zyrtarisht te sezonit.

Plas sherri në PD Shkodër, ja për çfarë po zihen ish-deputetët

Pas permbylljes se protestes se kesaj te shtune te 25 Majit, demokratet e Shkodres do.

Voltana nis boshatisjen e buxhetit të bashkisë, bën veprimin e turpshëm me rrugët

Ndodh edhe kështu, bashkia Shkoder për të gllabëruar sa më shumë para nga taksat e.

Valdrin Pjetri kërkon të “mbërthejë” Vllazninë

Kandidati socialist per bashkine e Shkodres Valdrin Pjetri nuk vonon te nise fushaten dhe te.