“S’kemi tamponë, shkoni në shtëpi”, qytetarët të frikësuar prej koronavirusit kërkojnë ndihmë nga mediat. Ja me çfarë përballen në Spitalin e Shkodrës

Shqipëria rrezikon të përjetojë skenarin e Italisë pasi indiferenca e autoriteteve shëndetësore po kapërcen kufinjtë.

Po fëmijët që nuk kanë internet ku të mësojnë?!

Deri me 23 Mars qeveria ka vendosur pezullimin e proçesit mesimor ne vend si mase.

Rrezik serioz para/ Denoncimi: Në spitalin e Shkodrës mungon gjithçka, larg qoftë nëse vjen koro.naviru.s

Spitalet ne vend po e perballojne me masa minimale dhe teresisht mjeket dhe infermieret jane.

FOTOT/ Largoi drejtorinë në Lezhë, Shkodra uron Ministrinë për 7-Marsin me 2 gjimnaze në top 10 më të mirat

Gëzuar 7 Marsin Ministrisë së Arsimit! Paradokset në Shqipëri nuk kanë fund. Vitin që shkoi.

Basha vjen në Shkodër, ‘qan hallet’ e të varfërve, ha një drekë në qendër të qytetit dhe ikën siç erdhi

E ka shpallur kauzë të opozitës rrëzimin e qeverisë Rama, duke e akuzuar për korrupsion,.

“Të kapim ç’ë kapim”, Voltana Ademi bën tender 100 milion lekë, do të ‘arnojë’ dëmet e veta

4 vite shkatërrim i qytetit dhe degradim i investimeve publike, kanë bërë që Shkodra të.

PS  Shkodër ende pa ‘kokë’ edhe pas Kongresit, pse Rama ‘refuzoi’ Luan Harushën

Socialistët nuk ja dolën as në kongresin e partisë të zgjidhnin çështjen e Shkodres, që.

Më në fund Voltana Ademi kujtohet edhe për qentë, tender 8 milionë e gjysmë

Pasi e kane kthyer qytetin ne nje zone te kontrolluar prej tyre, e te levizesh.

Pafytyrësia politike/ ‘Kameleoni’ Voltana Ademi, nga “Rama – Meta kane maru” në mbështetëse e Presidentit

Transformimi i Voltana Ademit eshte surprizues. 4 vite me pare nga sheshi qendror i Shkodres.

Universiteti i Shkodrës, fabrikë diplomash, Zv/rektori Gezim Dibra kundër vendimit të Qeverisë

Universitetet nuk kerkojne me cilesine por sasine. Ne kufinjte e nje skandali mund te cilesohen.