Malësorët në rresht si “delet” votojnë gafat e Tonin Marinës

Asnjë zë kundër por të gjithë në vijë të drejtë! Skenat që po shoqërojnë miratimet.

Liqeni “noton” në mbeturina, kryebashkiaku shqetësohet për emrin. Skandali me dy bashkite Shkodër e Malesi e Madhe dhe heshtja perballë një katastrofe mjedisore

Të dy bashkitë, ajo e Shkodres dhe e Malësisë së Madhe kanë shpallur prioritet të.

Oreksi vjen duke ngrenë/ Socialistët i përgatisin ‘suprizën’ Voltana Ademit, kryebashkiakja në hall të madh

Nje tjeter skenar surprize duket se do ta prese Voltana Ademin dhe bashkine Shkoder pas.

Kapriçot e politikanëve të majmur lënë pa rroga qindra punonjës të Shkodrës dhe Malësisë së Madhe

Socialistët lënë pa paga punonjësit e bashkisë Shkodër, e për pasojë e pëson edhe Malësia.

Pritet vit i vështirë për Shkodrën/ Dritëhijet e një buxheti, si i hodhi ‘hi syve’ Voltana Ademi socialistëve

2020 parashikohet te jete nje vit i veshtire per bashkine Shkoder. Askush nga te zgjedhurit.

Situata e ‘nderë’ në PS Shkodër, afati përfundoi dhe ende nuk ka kryetar, ndarje në grupe dhe përplasje interesash

Afati i vendosur përfundoi dhe Shkodra ende nuk ka një kryetar të partisë socialiste. Prej.

30 vjetori i ndryshimeve të mëdha/ Si vazhdon politika ta mbajë të ndarë Shkodrën

A e meritonte Shkodra kete? Eshte nje pyetje qe natyrshem i ka lindur cdokuj qe.

Pas periudhës ‘rozë’ me socialistët Voltana Ademi kujtohet edhe për demokratët, gjendja e nderë me opozitën në Shkodër

Demokratët e Shkodrës kanë lënë pas festat dhe i janë rikthyer angazhimit publik, ku 2020-ta.

Nuk ndalen/ Çudia e madhe në Vaun e Dejës, kryebashkiaku jep tenderin që shkatërron pasurinë e të gjithëve

Nuk kanë të sosur çuditë me tenderat publik në bashkitë e vendit. I tillë është.

FOTO/ Nesër PS e Vaut të Dejës shkon në ‘zgjedhje’, kandidatët dhe një ‘garë’ me fund të paracaktuar

Me bashkinë e Vau Dejesit socialistët nisin të shtunën proçesin e riorganizimit në qarkun Shkoder,.