Dokumenti/ Voltana Ademi nuk ndalet as nga tërmeti, tender me miliona për luksin e saj personal

Kryeministri Edi Rama e ndaloi pas termetit te 26 nentorit cdo blerje luksi, por bashkia.

Takimi me Ramën/ ‘Sukseset’ e mëdha që do raportojnë socialistët e Shkodrës, si fituan dhe humbën gjithçka

E marta do te jete nje tjeter dite intensive per socialistet, pas mbledhjes maratone te.

Ujësjellës-Kanalizime Shkodër rishfaqet me tendera të bujshëm (dokumenti)

Ndërmarrja e ujësjellës kanalizime Shkoder nuk di të ndalet, e kur jemi në tik taket.

Shifrat/ Dëmet nga tërmeti, shkodranët duhet t’i rikonstruktojnë vetë banesa, Bashkia asnjë koordinim me qeverinë

Demet qe shkaktoi termeti ne Shkoder ne disa prej banesave private dhe pallatet kane perfunduar.

Vijon situata ‘rozë’ mes Voltana Ademit dhe socialistëve, si i ‘joshi’ kryebashkiakja për dy vendimet e fundit

Jo vetëm bashkëpunimi, por edhe mirëkuptimi nuk po i mungon socialisteve dhe Voltana Ademi në.

Bilanci katastrofik i Voltana Ademit, në vetëm 9  muaj janë bërë dhjetëra shkelje dhe miliona lekë të shkuara dëm

Dhjetra shkelje dhe para te shkuara dem. Ky eshte realiteti i 9 muajve pune te.

Lobimet/ Socialistët në Shkodër drejt hapit të madh, Rama ndryshon strategjinë, zgjidhet shpejt kryetari i ri

Socialistet e Shkodres do te zgjedhin brenda fundit te dhjetorit 2019 apo janarit 2020 kryetarin.

Kolaps i vërtetë në Shkodër, dhjetëra qytetarë janë pezull në Gjykatën e Apelit, situata pitet zi e më zi pasi…

Shkodra eshte drejt nje kolapsi te vertete ne gjykaten e Apelit. Me dhjetra ceshtje kane.

Vijon ‘loja’ e Voltana Ademit me socialistët në Shkodër, ja ç’ndodh nesër në Këshill Bashkiak

Këshilli bashkiak nis t’i marrë kompetenca titullares së bashkisë Shkoder Voltana Ademi. Nuk kishte ndodhur.

Voltana e bën të fortë, inauguron rrugën por harron… Ja projekti me të cilin po tallet e gjithë Shkodra

Skandalet me projektet e Voltana Ademit nuk kanë fund, e paturpësisht administrata e bashkisë shpërdoron.