Shkodra prej javësh jashtë administrimit, plani i fortë i qeverisë për të sjellë ‘mysafirë’ nga Tirana

Termeti i rende qe goditi vendin e zhvendosi te gjithe agjenden politike e jo vetem.

Dokumentet/ Vijon ‘muaji i mjaltit’, Voltana Ademi bën gati 900 milionë për socialistët

Rreth 900 milion leke te vjetra po behet gati te dorezoje ne duart e socialisteve.

Ndërtesat në sitë/ Edhe në Shkodër pritet inspektim dhe hetim i plotë, kush duhet të ketë fri.kë

Nje urdher i dhene nga prefekti i Shkodres per te inspektuar ndertimet e viteve te.

Dokumenti/ Lidhja e ngushtë mes të martës së zezë të 26 nëntorit, tërmetit të 21 shtatorit dhe talljes shtetërore

Paradokset në shtetin shqiptar nuk kanë fund, e ato bëhen edhe më të rënda kur.

Voltana Ademi me shpatulla pas muri/ Plas sh.erri në Asamblenë e KF Vllaznia, detate dhe akuza të forta

Debate, sulme dhe akuza ishte gjithçka çfarë prodhoi mbledhja e parë e asamblese së KF.

Zbulohet skenari i socialistëve për Bashkinë Shkodër, ja çfarë rrezikohet

Projekt buxheti i bashkise Shkoder rrezikon te shtyhet per ne vitin 2020. Socialistet shkodrane kane.

DOKUMENTI/ Elvis Naçi blen 350 mijë € Spitalin Contintental, por nga dolën këto miliona?

Elvis Naçi, imam, drejtues i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, dhe  president i Fondacionit Kulturor Jo-fitimprurës.

‘Dashuri pa kushte’/ Provat se si po hidhet Voltana Ademi çdo ditë e më shumë në krahët e socialistëve

Voltana Ademi e ka ndryshuar në kohë rekord kursin e saj politik dhe ditë pas.

Lu.ftën e hapi Senida Mesi, ja skenari i PS-së për të marrë shpejt Shkodrën

Sfida qe ish zv/kryeministrja Senida Mesi i beri qendrimit te presidentit Ilir Meta per Shkodren,.

Shifrat sho.kuese/ Anëtarësia, shuplakë të fortë për PS-në në Shkodër

Votimi i kesaj te shtune per te zgjedhur delegatet, ishte edhe shuplaka e forte qe.