Ja ç’po ndodh/ Sh.erri dhe lu.fta mes socialistëve në Shkodër bllokon zgjedhjen e delegatëve

Te shtunen me 16 nentor, socialistet do te zgjedhin delegatet e tyre, nje hap i.

Ademi kundër Bashës? Ja çfarë i kërkon presidentit

Edhe njehere tjeter shkodraneve dhe shqiptareve ju shfaq ne ekran me nje deklarate politike por.

Çfarë interesash fshihen? Ademi dhe Filip Vila urdhërojnë nxjerrjen jashtë të familjeve në “Safet Spahia”

Kjo shkrese e Bashkise Shkoder lajmeron familjet e strehuara ne mjediset e konviktit “Safet Spahia”.

DOKUMENTET/  Vijon ‘dashuria’, Voltana Ademi ia jep nipit të deputetit socialist pastrimin e qytetit

Tashme edhe zyrtarisht pas vitesh te tera mbreterim ne Shkoder, por pa patur rezultate, pastrimi.

Institucionet në Shkodër, ‘qoka’ firmave të ndryshme dhe po lënë rrugët në mëshirë të fatit

Edhe kete vit ne Shkoder rruget nacionale dhe ato rurale po u jepen firmave permes.

Pasi e su.lmoi ashpër Voltana Ademin, trajneri i boksit Zef Gjoni e sfidon hapur, takon Lulzim Bashën

Pasi e sulmoi Voltana Ademin dhe e akuzoi se nuk po mbeshtet sportin e boksit,.

Nisin protestat kunder Voltanës, ja si po i tradhton demokratët kryebashkiakja

Dashuria e re qe Voltana Ademi ka nisur prej disa javesh me socialistet ne Shkoder,.

Heshtja dra.matike e Ramës për kaosin në Shkodër, Senida Mesi trazon serish ujërat

Ishte parashikuar për të hënën, por kryeministri Edi Rama e ka dështuar takimin me përfaqësuesit.

E mori me lu.ftë me FSHF-në/ Bashkia Shkodër, lum parash nga taksapaguesit shkodranë për stadiumin

Fundi i vitit nis t’i shkund edhe më shumë “arkën” bashkisë Shkoder, të cilës sikur.

Pasi e ‘ndriti’ me Shkodrën, Voltana Ademi su.lmon kreun eTiranës, Veliaj i kujton gomarin dhe…

Pasi i rregulloi ne 4 vite punet ne bashkine Shkoder, tashme Voltana Ademit i del.