Ç’do ndodhë sot pasdite? Manastirliu jep lajmin e papriturMinistrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka deklaruar nga foltorja e Kuvendit se ditën e sotme do të vijnë në Shqipëri 8190 doza të tjera nga  Pfizer.“Virusi sot një vit më parë ishte thjeshtë një lajm nga bota. Kjo ishte një krizë që e vuri në test sistemin tonë shëndetësor. Bota sot është e ndarë në dy kategori shtetesh, Ata që e kanë nisur fushatën e vaksinimit dhe ata që nuk kanë siguruar asnjë dozë vaksinë. Janë 140 vende që nuk e kanë nisur ende vaksinimin. Ne jemi ndër vendet që e kemi nisur vaksinimin.Shqipërisë i është dashur të bëjë një kontratë me Pfizer. Kanë mbërritur mbi 8000 doza deri tani dhe pritet lëvrimi i 8190 dozave të tjera sot”, tha Manastirliu.