Çfarë dra.me e dhim.bshme në Turqi, kuqezinjtë nuk e meriton këtë

Një dra.më e vërtetë ajo që ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Stamboll. Turqia ka mposhtur Shqipërinë në përballjen e sotme.

Kuqezinjtë nuk e meritonin këtë humbje. Ka qenë lëvizja e gabuar e Strakoshës, ajo që ka bërë që Tosun t’i afrohet portës dhe të shënojë. Pas daljes së Strakoshës nga porta, Tosun e gjeti vendin bosh për të shënuar.

Ndërkohë ndeshja ishte në minutën e dytë shtesë. Shqipëria luajti shumë mirë, pavarësisht shanseve të mira që humbën sulmuesit e kombëtares.