Çfarë po ndodh para protestës? Rama boshatis zyrën nga sendet personale

Urdhër i prerë nga Rama.

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu në një reagim në Facebook bën me dije se kryeministri Edi Rama ka urdhëruar që të largojnë nga zyra e tij sendet personale në Kryeministri. Vendimi vjen pak orë para protestës së opozitës.

“Rama LARGON sendet personale nga Kryeministria. Edi Rama bëhet gati të ikë. Buurime të ndryshme thonë se Kryeministri i ka dhënë urdhër Don Agaçios që të largojë orenditë personale të Edi Ramës nga godina qeveritare. Fundi i Edvinit është vendosur.  Sot është grushti dhe goditja finale e qytetarëve shqiptarë ndaj klasës politike komuniste në pushtet. SOT MASIVITETI DHE ENERGJIA JONË DO TË JETË EPIKE”,- shprehet Klevis Balliu.