Çfarë po ndodh?/ Të gjithë në zyrën e Bashës, ambasadorët urgjent te PD, pritet një…

Vijojnë përpjekjet e ambasadorëve më të rëndësishëm në vendin tonë për të arritur një konsensus në lidhje me reformën zgjedhore.

Pasi afati i palëve politike për të përfunduar atë mbaroi mbrëmë ambasadorja amerikane Yuri Kim, ambasadori i BE Soreca dhe britaniku Duncan Norman i shkojnë në zyrë Bashës në selinë blu.

Kujtojmë se sot Yuri Kim dhe Soreca kanë pranuar se palët janë ekstremisht afër një marrëveshje por kanë iniciuar për një të shpejtë, tani, pa kushte të reja dhe të paarritshme për të filluar sa më parë negociatat.