Çm.enduria mund të ndodhë?! A do t’i shohim bashkë Messin dhe Ronaldon në një ekip?Duket se e pamundur por mund të bëhet realitet.  Juventus po tenton të bëjë një çm.emduri në merkato duke bashkuar dyshen Messi- Ronaldo në një ekip.Sipas L-Equipe, juventinët kanë hyrë në garë për shërbimet e argjentinasit pasi kanë bërë një tentativë duke kontaktuar babain e 33- vjeçarit.Nuk dihen ende në çfarë hapa janë negociatat, por deri më tani dihet se një rezidencë është blerë nga Messi në Milano.

U duk se argjentinasi ishte afër Inter-it, por në sulm janë hedhur edhe ekipet e sheikëve PSG dhe Manchester City.