Çmenduri me fanellat e Ronaldos, Juve ka shitur aq shumë sa mund të blejë Milanin me paratë e tyre

Kalimi i Cristiano Ronaldos tek Juventus jo më kot është quajtur transferimi i shekullit.

Ndonëse në moshën 33-vjeçare portugezi u kushtoji bardhezinjve plot 117 milion euro, si dhe do i pagujnë 30 milion euro në sezon.

Por, Cristiano Ronaldo vetëm në një muaj ka bërë aq para sa për të blerë një klub si Milani.

Deri më tani bëhet më dije se janë shitur plot 6.3 milion fanella, ose 630 milion euro të arkëtuara.

Me kaq euro mund të bleshë Milanin.

Drejtuesit e Juventusit shpresojnë që për një vit fanellat e shitura të kapin 55-65 milion copë të shitura.

Juventus ka pasur një bum të madh edhe në bursë që pas firmosjes me CR7.

Ju kujtojmë që Juventus ka 6-9% të shumë së arkëtuar pasi pjesa tjetër i përket Adidas-it.

Lexo edhe: