Çmenduria e Ramës me foton e deputetes së PD, reagojnë evropianët për veprimin e turpshëm

Pas fotos së shpërfytyruar që Edi Rama postoi në rrjete sociale, ku bënte ironi me Albana Vokshin, ka reaguar politikania europiane Doris Pack.

Ajo ka shkruar se “Komentet në rrjetet sociale të Kryeministri të Shqipërisë Rama nëpërmjet të cilave sulmon gratë politikane, nuk janë vetëm degraduese të dëmshme dhe fyerje vetëm për ato, por nxisin dhunën kundër grave në një vend ku të drejtat e tyre, kërcënohen dhe shkelen çdo ditë!”.

Albana Vokshi u sulmua në këtë formë nga Rama pasi ajo kërkoi që videon e takimit të Elisa Spiropalit me prindërit e të miturës nga Kavaja të fshihej.