Ç’po ndodh me Eduard Selamin? Ilva Tare rrëfen: Ai dëshiron të …

Gazetarja e njohur Ilva Tare ishte e ftuar në emisionin “Soiree” me Jonida Shehun në Top Channel, e cila përpos rrugetimit të saj profesional u pyet edhe në lidhje me bashkëshortin, Eduard Selamin.

Jonida e ka pyetur Ilvën nëse ai është tërhequr nga angazhimi politik, por kjo e fundit e ka mohuar.

“Eduardi nuk është aktiv në jetën publike, por ai është aktiv në mënyrën se si ai e ndjek politikën, se si ai dëshiron të kontribojë në partinë që ai aderon dhe ka përzemër.

Gazetarja Ilva Tare është e martuar prej kohësh me ish-kryetarin e Partisë Demokratike Eduard Selami. Ata kanë dy fëmijë, një vajzë dhe një djalë./tch