Ç’po ndodh në Itali? Vazhdojnë të rriten shifrat, edhe fëmijët e prekur arrijnë në…Panik tek njerëzit

Ne Italine fqinje numri i te prekurve nga virusi qe ka frikesuar boten vazhdon te rritet.

Mediat italiane shkruajne se numri i tyre ka shkuar ne 456 te infektuar në 12 rajone: 305 në Lombardi, 71 në Veneto, 47 në Emilia Romagna, 16 në Liguria, tre në Piemonte, tre në Lazio, tre në Sicili, tre në Marche, dy në Toscana, një në Tirol, një në Puglia.

Nderkohe qe eshte raportuar edhe rasti i pare ne Taranto, një burrë 43-vjeçar nga Torricella në provincën e Tarantos rezultoi pozitiv për testin e k.o.r.onavirusit: ai kishte simptoma gripi dhe u shpjegoi mjekëve se ai mbërriti në shtëpi të Dielën 23 shkurt, pasi kishte qene ne nje zone cilesuar si te kuqe per nga perhapja e virusit.

Nderkohe qe dje u raportua se numri i fëmijëve të prekur ka shkuar në 6.