Ç’po ndodh në kodrat e Rrencit në Shkodër? Kërkohet urgjent ndërhyrja e Voltana AdemitRreth 100 familje kane dale sot ne proteste ne kodrat e Rrencit ne Shkoder, duke bllokuar punimet qe po behen ne kete zone dhe kerkojne prezencen e kryetares se bashkise.Banoret thane: Ne jemi te permbytur dhe rruga tek shtepite eshte nen uje, ketu behen punime koteBashkia ka nisur punimet ne koder per nje rruge, por banoret jane kunder.

Ata i kane vendosur ultimatum Voltana Ademit te mberrije ne zone ndryshe punimet nuk nisin.