Çudibërëse! Provojeni këtë recetë me mjaltë dhe limon dhe do më falenderoni gjithë jetën!

Mjaft shepnzuat para, me këtë recetë të thjeshtë fitoni shumë.

Fytyra me yndyrë është një nga problemet thelbësore të fytyrës pasi ajo është jo vetëm e sikletshme nga shkëlqimi I tepërt por dhe se mund të krijojë shumë puçrra nga bllokimi I poreve. Me patjetër që personat që e kanë të tillë duan gjithnjë të balancojnë yndyrën dhe kjo maskë më poshtë është një zgjidhje e lehtë dhe me shumë pak shpenzim.

Në një tas shtoni 1 lugë gjelle mjaltë dhe 1 lugë gjelle lëng limoni. Përziejini mirë me njëra-tjetrën derisa masa të bëhet homogjene dhe pastaj aplikojeni në fytyrë dhe qafë të pastër për rreth 15 minuta.

Në fund, lahuni me ujë të ftohtë. Përsëriteni 1 herë në javë.