Dhi.mbje e madhe/ Dalin fotot, këta janë 20 personat që humbën jetën, gjyshi mbrojti mbesën 9 vjeç dhe gruan

Një gjysh që mbrojti gruan e tij dhe mbesën nëntë vjeçare nga breshëria e  plu.mbave në Teksas, është emëruar si një nga 20 vi.ktimat e të shtënave të shtunën në një Ëalmart në El Paso të Teksasit, së bashku me një veteran të Ushtrisë, një 15-vjeçare dhe një nënë he.roinë.

Një person i armatosur, i identifikuar nga policia si Patrick Crusius, hapi zjarr në dyqanin e mbushur me njerëz, në atë që autoritetet po e quajnë një akt të terr.orizmit të brendshëm.

Dëshmitarët thanë që autori nuk tregoi pendim ndërsa gjuante pa m.eshire brenda pikës tregetare te populluar .

Të paktën 20 njerëz u vr.anë dhe 26 të tjerë u plagosën para se të arr.estohej Crusius.

Autoritetet meksikane konfirmuan se shtatë shtetas meksikanë ishin midis atyre të vr.arë.

Më poshtë janë fotot e personave që mbetën të vr.arë dhe 3 personave që rezultojnë të humbur.