Dalin Pamjet e frikshme, krijohet tornado e frikshme tek Gjiri i LalëzitDita e sotme në vendin tonë është karakterizuar nga reshje shiu dhe vranësira në pjesën më të madhe të vendit.

Ndërkohë që përkeqësimi i motit ka shkaktuar edhe fenomene të pazakonta tek Gjiri i Lalzit. Siç shihet është krijuar një tornado gjigante jo shumë parg bregut, rreth 500 metra, duke shkaktuar edhe panik te ata pak persona që ndodheshin buzë detit.