Dasma e DJ të njohur merr vëmendjen e botës, vendi i pabesueshëm ku bëri ceremoninë

Kishte zgjedhur per te bere ceremonine e dhenies fund te beqarise ne nje vend te vecante. Në mes të shkretëtirës në Utah, DJ Tiësto kurorëzoi dashurinë me modelen Annika Backes.

Muzikanti 50-vjeçar, emri i vërtetë i të cilit është Tijs Michiel Verwest u martua me 23-vjeçaren të shtunën, në një ceremoni intime, “të zhytur” në diell.

Dj i gjashtë, më i paguar në botë, pasuria neto e të cilit vlerësohet 120 milionë paund preferoi një dasmë me vetëm 80 të ftuar; miq dhe familjarë.

Ceremonia u mbajt përballë kreshtave shkëmbore dhe dunave me rërë