Dasmë me shami të zezë/ Stefi Prifti i bën vajzës surprizën më emocionale për martesën e saj, të ftuarit nuk mbajnë dot lotët 

Mbrëmjen e djeshme vajza e madhe e artistit të njohur Stefi Prifti, Maria, i dha fund beqarisë. Në një dasmë madhështore mes miqsh dhe të afërmish Maria kurorëzoi dashurinë e saj me piktorin dhe këngëtarin e njohur Gëzim Meta.

Në dasmën e vajzës së Stefit nuk munguan as kolegë të tij të njohur si Aurela Gaçe, Valbona Mema, Aleksandër Gjoka, Ardit Gjebrea, Shkurte Fejza etj. E gjithë mbrëmja ishte e mbushur me surpriza, por atë më të bukurën e kishte përgatitur Stefi dhe vajza e vogël, Joana. Babë e bijë i kanë dedikuar një këngë Marias, e cila është emocionuar shumë.

Madje edhe të pranishmit në dasmë kanë derdhur lot, sepse vetë teksti i këngës ishte shumë prekës. Një pjesë të këngës e ka publikuara Enada At’Nikolla, e cila ishte kujdesur edhe për fustanet e nusërisë së Marias. Stefi Prifti ka treguar gjithmonë se ka krijuar një lidhje shumë të ngushtë me dy vajzat e tij, sidomos pas ndarjes nga jeta të bashkëshortes Marina.

PAMJET I GJENI KETU: VIDEO