“Dëgjuam ulërima të mëdha”/ Shkoi me pushime por nuk u kthye kurrë më, familja e 19-vjeçares merr lajmin tragjikPushimet e 19 vjeçares u kthyen ne dite zije per te gjithe familjen…Sinead Moodliar, shte me pushime në Afrikën e Jugut,  dhe ishte duke qëndruar mbi një shkëmb në momentin që një dallgë deti e fuqishme i mori jetën.19- vjeçarja, studente e filozofisë në Universitetin e Kembrixh, shkoi për të parë lindjen e diellit në Umhlanaga Rocks, një zonë plazhi afër Durban, por nuk u kthye më në shtëpinë e saj.

Dëshmitarët në vendngjarje, thanë se dëgjuan ulërima të mëdha në orën 5.15 të mëngjesit. Rojet e shpëtimit bënë të mundur nxjerrjen e saj nga deti dhe e dërguan në spital, por ajo vd.iq një ditë më vonë, shkruan BBC.